Browse Tag

pneumatiky

1431130_82873643

Vybíráme výhodnou půjčku – jak na to?

Chcete si splnit své sny, na které nemáte dostatek vlastních peněžních prostředků? V takovém případě budete uvažovat o půjčce. Jestliže si nevyberete půjčku zodpovědně, může se ze snu stát noční můra. Stačí zvolit špatnou společnost a exekutory máte na krku. V dnešním článku se proto podíváme, na co byste si při výběru půjčky měli dát pozor.

Keep Reading

Proč provádět pravidelnou péči o pneumatiky?

Chcete prodloužit životnost svých pneumatik? Víte o tom, že pravidelná péče o pneumatiky může zachránit život? Pokud jsou pneumatiky špatně na huštěné, nebo mají příliš nízkou hloubku dezénu, dochází ke změně jízdních vlastností vozidla, což může mít fatální následky. V dnešním článku se podíváme, jak o pneumatiky pravidelně pečovat a na co si dát při jejich kontrole pozor.

Keep Reading

1126306_92990342

Nová Škoda Superb 2013: Čím zaujme?

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto neustále překvapuje. Kromě toho, že nám v loňském roce představila skvělý model Škoda Octavia, který získává u řidičů na oblíbenosti, se může pyšnit dalším kouskem, a tím je Škoda Superb 2013. Nejvýraznější změnou je nová příď. V dnešním článku se podíváme i na další změny, na které se můžete těšit.

Keep Reading

1105898_27026966

Nová Škoda Octavia a její konkurence

Na český trh vstupuje nová Škoda Octavia Combi třetí generace. Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto předpokládá, že se Škoda Octavia stane jedním z nejúspěšnějších modelů v její historii. Ale jak si vede Škoda Octavia Combi mezi svými konkurenty, které jsou ve stejné cenové relaci? Na to se v dnešním článku podíváme.

Keep Reading

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Typické vozidlo pro Čechy: Škoda Fabia

V současné době je nejrozšířenějším vozidlem na českých silnicích Škoda Fabia. Je registrováno na 390 000 těchto automobilů, přičemž průměrný věk vozidel činí 8 let. Počtem registrovaných automobilů tak Škoda Fabia předběhla také Škodu Felicii. A celkové průměrné stáří všech registrovaných vozidel v České republice je 14 let.

Na českých silnicích je hojně vidět model Škoda Fabia. Nejvíce se objevuje toto auto z roku 1998. V tom roce na prvních příčkách kralovala Škoda Felicia, která je dnes už na ústupu. O dva roky později se na předních příčkách objevila Škoda Octavia první generace a dnes na silnicích můžete vidět nejvíce právě Fabii. Máte ji i vy? Patříte do tuctu mužů a žen, kteří sedí za volantem Škoda Fabia?

Rok 1998 byl pro automobilový průmysl přelomový. Nejen, že mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila vozidlo Škoda Fabia, ale také Ford uvedl na trh první generaci svého modelu Focus, Porsche zase model 911 generace 996. Jestliže patříte mezi milovníky vozidel, pak víte, že to byla první verze tohoto modelu, jehož motor byl chlazen vodou.

1134106_55523763

Co ukazují statistiky?

Dne 30. června 2012 podle statistik, které uvedlo Sdružení automobilového průmyslu, bylo v České republice registrováno celkem 4 638 372 osobních vozidel, jejichž průměrný věk byl 13,9 let. Neustále lidé kupují vozidla starší 10 let a na konci pololetí roku 2012 bylo těchto vozidel na silnicích téměř 61 %. Vozidla, která mají nad 15 let, mají na českých silnicích podíl 32 %.

I přesto, že se dováží ojetá vozidla ze zahraničí, lidé neustále kupují staré automobily, jejichž věk je nad deset let. Dochází tedy k nedostatečné obměně vozového parku. Možná je to tím, že lidé kupují stará auta v domnění, že jsou na ně levné náhradní díly, pneumatiky a podobně. Ale přitom i údržba nových aut není finančně náročná.

Jaké vozidlo máte vy? Také máte Škodu Fabii, nebo vám v garáži stojí výstavní kousek?

Je lepší koupit zimní pneu nebo letní

Je lepší koupit zimní pneu nebo letní pneumatiky na internetu nebo v servisu. Na portálech na internetu které se zabývají prodejem pneu je větší výběr zboží a nižší cena oproti kamenným obchodům. Ovšem i mnohé pneuservisy se dnes často chlubí cenami srovnatelnými s internetovými prodejci, jinak by ani na trhu neobstály. Pokud servis nemá vlastní internetové stránky, na nichž si můžete ověřit nabídku, nemůžete spoléhat na to, že bude mít k dispozici velký sortiment, téměř jistě tam dostanete jen základní rozměry nejčastějších značek. Chcete-li nějaké speciální pneu je internet lepší.

Prověřený internetový obchod extralevnepneu.cz

Otázkou je jak rychle koupené zimní pneumatiky, letní pneu nebo alu kola po objednání dostaneme. Pokud má obchod zboží skladem, trvá to dva dny, maximálně týden. Jestli inzerované pneu je na skladě skutečně jsou, k tomu se musíte někdy proklikat, některé obchody to na vyhledavači tvrdí, ale ve skutečnosti zboží nemají. Na největším nejmenovaným porovnávači cen, některé firmy figurují na prvním místě s nejnižší cenou, ale na skladě nemá žádnou s těchto nejlevnějších pneu. Prověřený internetový obchod extralevnepneu.cz, má vždy u každého zboží napsány skladovací počty.

Dejte na zákaznická hodnocení internetových obchodů

Dá se internetovým obchodům věřit, dejte na zákaznická hodnocení, leckdy se vyplatí sáhnout třeba po dražší nabídce z obchodu s zimní pneu, který má dobré reference. Jinak se vám může stát, že objednávka proběhne, obchod ji potvrdí, a pak čekáte, a za dva týdny, kdy jste už chtěli mít přezuto, vám oznámí, že pneumatiku nemají. Záruku bezpečného nákupu poskytuje i nezávislá asociace Apek, jež uděluje certifikáty kvality internetovým obchodům, které splňují přísná kritéria.

A pokud budete chtít koupit ojeté auto, pak se obraťte na AAA Auto.

Celoroční pneumatiky nejlevnější

Určitě nakoupite levné letní pneu i z velkými slevami které prodejci nabízejí. Jak je o spoužíváním celoroční pneumatiky, takzvané univerzální. Mnoho řidičů unás je pořád používájí. Celoroční pneumatiky nejlevnější mají taky svá úskalí, protože nejsou ani levné zimní pneu, ani letní pneu. Blíže mají k plášťům používaným v zimních měsících, jen je použita tvrdší směs, která zvyšuje odolnost proti opotřebení. Brzdná dráha je však delší než u letní pneumatiky nejlevnější. V tu dobu už přece víte jestli budete potřebovat na další sezónu nové pneu nebo ne a prodejci jsou více než rádi že mohou doprodat zásoby.

Chytřejší lidé kupují letní pneu na začátku zimy

Zájem o levné letní pneumatiky nejlevnější se začal zvyšovat již v polovině března. Je však potřeba doplnit, že to je dáno převážně o něco chladnějším počasím. Ceny letní pneumatiky se kvůli dramatickému zvyšování cen přírodních zdrojů letos zvyšují oproti loňské sezoně v průměru o čtyři procenta a další zdražování letních pneumatik bude pokračovat. Ti chytřejší lidé kupují letní pneu na začátku zimy a zimní na začátku jara. Je potřeba se poohlídnout po letní pneu za co nejlevnější ceny.

Velmi kvalitní alu kola dnes na trhu

Jak svůj vůz odlišit od ostatních je řešením ušetřit na pohonných hmotách a získat lepší jízdní vlastnosti jsou zcela jistě  kvalitní pneumatiky a alu kola s nádherným vzhledem. Rozdíl mezi letní pneu a zimní pneu byl ještě před 10 lety v hrubém dezénu pneumatiky. Ty doby jsou už dávno pryč. Dnes je rozdíl skutečně zásadní většinou se liší asi třemi odlišnými parametry. Alu kola dnes na trhu si určitě vyberete z nepřeberného množství druhů, desingu a taky hlavně cen. Taková kvalitní, pěkná designová alu kola si přeje na svém automobilu většina řidičů. Alu kola jsou dnes již nepostradatelným doplňkem vozu pro mnoho řidičů. Alu kola dotváří velkou měrou vzhled vozu.

Brzdná dráha u pneumatik

Celoroční pneu mají taky svá úskalí, protože nejsou ani levné zimní pneu, ani letní pneu. Blíže mají k plášťům používaným v zimních měsících, jen je použita tvrdší směs, která zvyšuje odolnost proti opotřebení. Brzdná dráha je však delší než u letní pneumatiky nejlevnější. V tu dobu už přece víte jestli budete potřebovat na další sezónu nové pneu nebo ne a prodejci jsou více než rádi že mohou doprodat zásoby. Určitě nakoupite levné letní pneu i z velkými slevami které prodejci nabízejí. Jak je o spoužíváním celoroční pneumatiky, takzvané univerzální. Mnoho řidičů unás je pořád používájí.

Jak svůj vůz odlišit od ostatních

Jak svůj vůz odlišit od ostatních je řešením ušetřit na pohonných hmotách a získat lepší jízdní vlastnosti jsou zcela jistě  kvalitní pneumatiky a alu kola s nádherným vzhledem. Rozdíl mezi letní pneu a zimní pneu byl ještě před 10 lety v hrubém dezénu pneumatiky. Ty doby jsou už dávno pryč. Dnes je rozdíl skutečně zásadní většinou se liší asi třemi odlišnými parametry. Alu kola dnes na trhu si určitě vyberete z nepřeberného množství druhů, desingu a taky hlavně cen. Taková kvalitní, pěkná designová alu kola si přeje na svém automobilu většina řidičů. Alu kola jsou dnes již nepostradatelným doplňkem vozu pro mnoho řidičů. Alu kola dotváří velkou měrou vzhled vozu.

Ceny letních pneumatik

Zájem o levné letní pneumatiky nejlevnější se začal zvyšovat již v polovině března. Je však potřeba doplnit, že to je dáno převážně o něco chladnějším počasím. Ceny letních pneumatik se kvůli dramatickému zvyšování cen přírodních zdrojů letos zvyšují oproti loňské sezoně v průměru o čtyři procenta a další zdražování letních pneumatik bude pokračovat. Ti chytřejší lidé kupují letní pneu na začátku zimy a zimní na začátku jara. Je potřeba se poohlídnout po letní pneu za co nejlevnější ceny.

Životnost pneumatiky

Stejnak po čtyřech letech životnost pneumatiky končí jsou ojeté a rovnou si můžete koupit nové zimní pneu. Sice zimní pneu nejsou stavěné na teplé počasí, protože mají delší brzdnou dráhu, auto ztrácí dobré jízdní vlastnosti. Optimální letní pneumatiky současnosti musí být nejen bezpečné, musí mít kladný vliv na spotřebu paliva automobilu. Nejsledovanější vlastností pneumatiky při vlivu na životní prostředí což je menší spotřeba paliva je valivý odpor. Čím větší je valivý odpor zimní pneu nebo letní pneumatiky tím nám stoupá větší spotřeba paliva.

Pneumatiky pro naše auto

Pneumatiky komfortní, která jsou měkčí, dobře tlumí nerovnosti vozovky, jsou tiché a mají vyšší kilometrový výkon. Rozlišení pneu na různé typy jako jsou komfortní, sportovní, asymetrické, symetrické, zimní pneu a letní pneu směrové obuté na alu kola.  Při výběru pneumatik pro své auto většinou vycházíme z ůdajů v technickém průkazu, kde máme uvedeny údaje o pneu povolených pro užívání na vašem vozidle.

Zvažte zda alu kola na sportovních pneumatikách

Směrová pneumatika zajišťuje velmi dobrý odvod vody, jsou ale hlučnější a dosahují nižších kilometrových výkonů, mají na boku označenou šipku na boku pneu, tím je určený směr otáčení, určena pro střední a vyšší kategorie, vyráběna většinou v provedení sportovním. Dále je potřeba zvážit jaký druh pneumatiky zvolit zda pneu sportovní obuté na alu kola, která jsou tužší s velmi dobrými jízdními vlastnostmi při agresivní jízdě a rychlých průjezdech zatáčkami, jsou hlučnější, mají nižší kilometrový výkon a nižší komfort jízdy.

K výběru vhodné zimní pneu nebo letní pneu

Údaje ve velkém technickém průkazu o označení zimní pneu a samozřejmě i o letní pneu se skládá z indexu nosnosti, z indexu rychlosti a hlavně z rozměru pneu. Když zjistíme ve velkém technickém průkazu udaje o pneu podle toho přistoupíme k výběru vhodné zimní pneu nebo letní pneu pro svůj vůz se zvážením stylu jízdy, jizdních vlastností, účelu použití a kvality pneu. Nad čím přemýšlet při výběru pneu. Při výběru vhodné zimní pneu nebo letní pneu přemýšlíme jakým stylem jezdíme, jestli jsme klidný řidič nebo agresivní.

Výrobci pneumatiky se snaží zdokonalovat kvalitu

Výrobci pneumatiky se snaží pořád zdokonalovat kvalitu svých výrobků. Jenom že, problém z valivým odporem je takový, že když pneumatiky mají výbornou stabilitu tak valivý odpor je velký naopak při malém valivém odporu a tím i menší spotřebě ve velkých loužích nebo na sněhu zimní pneu tak i letní pneumatiky nejsou moc bezpečné. Pojmem valivý odpor představuje energii, která se spotřebovává během dotyku pneumatiky s vozovkou. Materiály a konstrukce pneumatiky mohou tuto změnu formy a množství energie na to potřebné ovlivňovat. Faktory, které zvyšují spotřebu, jsou například tlak vzduchu, teplota, opotřebení pneumatiky a samozřejmě zatížení stejně jako odpor vzduchu při jízdě.

Volba typu dezénu

Kolik kilometrů a četnost jízd a délku jízd z pneu najezdíme, podle toho se snažíme vybrat vhodné pneu pro vaše auto. Volba typu dezénu při výběru zimní pneu nebo letní pneusymetrická pneumatika, kdy dezén je symetrycký, pozice pneu na vozidle je libovolná, používá se většinou u vozů nižší a střední třídy.  Asymetická pneumatika jejiž vnitřní strana dezénu se liší od strany vnější, podle rozlišení musí být na vozidlo namontována, určena pro vozy střední a vyšší kategorie vyráběná v komfortním i sportovním provedení na alu kola.

  • 1
  • 2