Browse Tag

Škoda Fabia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Typické vozidlo pro Čechy: Škoda Fabia

V současné době je nejrozšířenějším vozidlem na českých silnicích Škoda Fabia. Je registrováno na 390 000 těchto automobilů, přičemž průměrný věk vozidel činí 8 let. Počtem registrovaných automobilů tak Škoda Fabia předběhla také Škodu Felicii. A celkové průměrné stáří všech registrovaných vozidel v České republice je 14 let.

Na českých silnicích je hojně vidět model Škoda Fabia. Nejvíce se objevuje toto auto z roku 1998. V tom roce na prvních příčkách kralovala Škoda Felicia, která je dnes už na ústupu. O dva roky později se na předních příčkách objevila Škoda Octavia první generace a dnes na silnicích můžete vidět nejvíce právě Fabii. Máte ji i vy? Patříte do tuctu mužů a žen, kteří sedí za volantem Škoda Fabia?

Rok 1998 byl pro automobilový průmysl přelomový. Nejen, že mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila vozidlo Škoda Fabia, ale také Ford uvedl na trh první generaci svého modelu Focus, Porsche zase model 911 generace 996. Jestliže patříte mezi milovníky vozidel, pak víte, že to byla první verze tohoto modelu, jehož motor byl chlazen vodou.

1134106_55523763

Co ukazují statistiky?

Dne 30. června 2012 podle statistik, které uvedlo Sdružení automobilového průmyslu, bylo v České republice registrováno celkem 4 638 372 osobních vozidel, jejichž průměrný věk byl 13,9 let. Neustále lidé kupují vozidla starší 10 let a na konci pololetí roku 2012 bylo těchto vozidel na silnicích téměř 61 %. Vozidla, která mají nad 15 let, mají na českých silnicích podíl 32 %.

I přesto, že se dováží ojetá vozidla ze zahraničí, lidé neustále kupují staré automobily, jejichž věk je nad deset let. Dochází tedy k nedostatečné obměně vozového parku. Možná je to tím, že lidé kupují stará auta v domnění, že jsou na ně levné náhradní díly, pneumatiky a podobně. Ale přitom i údržba nových aut není finančně náročná.

Jaké vozidlo máte vy? Také máte Škodu Fabii, nebo vám v garáži stojí výstavní kousek?

Největší výkup aut Škoda Fabia

Při volbě ojetého vozidla se zaměřte především na kvalitu a jakost auta. Když máte starý automobil a chcete ho prodat, nejlepší a rychlý výkup aut je takový, kde dostanete za váš vůz peníze na ruku, případně si hned vyberete své nové vozidlo. Různé typy automobilů nemají takovou výdrž, rychleji zkorodují a zkazí se. Mezi oblíbené auta patří bez debat Škoda Fabia a Škoda Octavia.

Škoda Fabia jako levné rodinné vozidlo

Fabia patří mezi nejrozšířenější typy aut u nás, proto Škoda Fabia není jen tak obvyklé vozidlo. Tento automobil je znám nízkou cenou, vysokým výkonem a je také výborný rodinný vůz. Škoda Fabia je vyrobena tou nejmodernější technologií, což zaručuje inteligentní elektronikou, kvalitními materiály, výbornými jízdními vlastnostmi a vysokou úrovní bezpečnosti a spolehlivosti.

Vynikající poměr kvality a ceny Škody Octávie

Velice nadčasový design a velkorysý vzhled má Škoda Octavia. Oktávka jak se jí taky říká, má velice vyspělé technologie, které automobilu dodávají výborné jízdní vlastnosti. Kromě jízdních vlastností má Octavia také velice dobrý poměr kvality a ceny. Užitná hodnota Škody Octavia je docela velká, proto se dobře hodí jako rodinný i jako podnikatelský vůz, je to prostě užitečný pomocník v každé situaci.

Chcete si koupit nové auto a máte své staré, které chcete prodat? Známý autobazar je nejlepší pro váš výkup. Vyzkoušejte Škodu Octavia, Škodu Fabia.. Ani jedno auto u nás nemá konkurenta, který by byl stejně kvalitní a tak levné.