1431130_82873643

Vybíráme výhodnou půjčku – jak na to?

Chcete si splnit své sny, na které nemáte dostatek vlastních peněžních prostředků? V takovém případě budete uvažovat o půjčce. Jestliže si nevyberete půjčku zodpovědně, může se ze snu stát noční můra. Stačí zvolit špatnou společnost a exekutory máte na krku. V dnešním článku se proto podíváme, na co byste si při výběru půjčky měli dát pozor.

V současné době si můžete půjčit prakticky na cokoliv – opravu auta, pneumatiky, rekonstrukce bydlení, dovolená, nový notebook, vánoční dárky a podobně. Vždy se najde něco, co potřebujete koupit. Stejně jako věnujete pozornost tomu, co si koupíte, byste měli věnovat pozornost tomu, od koho si peníze půjčíte. V budoucnosti musíte splatit nejen půjčku jako takovou, ale také úroky.

V první řadě se vám nabízí půjčky v bankách, které jsou charakteristické výhodnějšími podmínkami. Banka však často požaduje doložení vašich příjmů, a tak je celý proces vyřízení náročnější. Druhou variantou jsou půjčky nebankovní, u nichž byste měli být více obezřetní. Nebankovní půjčky jsou poskytovány i klientům, kteří v bance neuspěli. Nebankovní půjčka je vhodná pro každého, kdo si chce usnadnit vyřízení.

Na co si dávat pozor?

V první řadě si zjistěte cenu dané půjčky, která je stanovena sazbou RPSN. Jedná se o takzvanou roční procentní sazbu nákladů. Dále se zaměřte na triky společností, které půjčky nabízí, protože ne všechny společnosti jsou férové. A půjčte si takovou částku, kterou jste schopni splatit, protože byste si vysokými měsíčními splátkami negativně ovlivnili rozpočet domácnosti.

Ať už si chcete koupit nový model Ford Mondeo, nebo toužíte po dovolené v zahraničí, najděte si takovou půjčku, se kterou budete spokojeni. Využijte také online srovnání, díky němuž najdete nejvýhodnější půjčku na finančním trhu.

Sdílet článek