traffic-2892158_640

Poškozený katalyzátor není žádná sranda. Jak s ním naložit?

První katalyzátory se začaly ve vozidlech objevovat již v sedmdesátých letech dvacátého století. Za tento vynález vděčíme známé automobilce Cadillac. Její invence se ihned začala šířit do úplně celého světa. Jak poznáte rozbitý katalyzátor a co si s ním poté počít?

Jasné ukazatele

Ze všeho nejdříve si zopakujeme, co je katalyzátor. Jedná se o nedílnou součást výfukového potrubí, která má tvar jakési rozšířené bandasky (takže ji snadno poznáte). Úkolem tohoto vynálezu je zachycování nebezpečných zplodin v průběhu jízdy. Ty následně filtruje a vypouští ven v podobě méně škodlivých látek. Díky tomu dýcháme o něco čistší a zdravější vzduch.

Poškozený katalyzátor poznáte poměrně snadno. Ze všeho nejdříve si všimnete špatného startování vozidla (chytí klidně až na několikátý pokus). Během jízdy zpozorujete kolísavý výkon a také velmi výrazný zápach „zkažených vajec“, který se bude linout z výfuku.

V takové situaci určitě katalyzátor nevyhazujte. Přece jen je plný škodlivin a také cenných kovů. Raději si vyhledejte výkup katalyzátorů od Northern Spirits s.r.o.

Vydělejte si na nový kus

Nebudeme si nic nalhávat – koupě nového katalyzátoru není zrovna levná záležitost. Přesně proto oceníte výdělek v podobě prodeje poškozeného kusu.

Opravdu pěknou finanční kompenzaci vám poskytne například ověřený výkup katalyzátorů Ostrava. Tito odborníci vykupují jak celé katalyzátory, tak i filtry pevných částic a monolity katalyzátorů. Poskytnou vám přímý výkup bez prostředníka, takže nebudete muset nikoho dotovat.

Zajímá vás, na kolik peněz máte vlastně nárok? V tom případě se podívejte na webové stránky výkup katalyzátorů ceník. Stačí vyplnit několik základních údajů (hlavně kód dílu) a ihned se dozvíte, na jak velkou kompenzaci máte nárok.

Sdílet článek