1105898_27026966

Nová Škoda Octavia a její konkurence

Na český trh vstupuje nová Škoda Octavia Combi třetí generace. Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto předpokládá, že se Škoda Octavia stane jedním z nejúspěšnějších modelů v její historii. Ale jak si vede Škoda Octavia Combi mezi svými konkurenty, které jsou ve stejné cenové relaci? Na to se v dnešním článku podíváme.

Nová Škoda Octavia Combi má hned několik konkurenčních vozidel – Hyundai i30 a Kia Cee’d. Tyto dva modely obsazují další příčky v pomyslném žebříčku oblíbenosti vozidel. Ale aby se nejednalo o souboj mezi českými a korejskými vozidly, ještě mezi konkurenty přidáme Opel Astra, který se pyšní svou velikostí, která se nejvíce blíží novému modelu Škoda Octavie třetí generace.

Ale jediné kritérium, které bylo porovnáváno, není pouze velikost vozidel. Podle velikosti by totiž Škoda Octavia na plné čáře vyhrála. V porovnání se objevily také další parametry, jako je cena, motor, parametry a podobně. Modely byly vybrány ve střední výbavě s benzinovým motorem.

Porovnání konkurence

Nejprve se podíváme na samotnou novou Škoda Octavii Combi v provedení Ambition Plus. Tento model vám může nabídnout pěknou výbavu, ve které najdete například klimatizaci, alu kola a pneumatiky, palubní počítač, tempomat, vyhřívání sedadel a podobně. Navíc, budete-li si chtít přidělat nějakou výbavu, můžete se těšit na poměrně nízkou cenu, nižší než u konkurence.

Dalším modelem je Hyundai i30 kombi ve variantě Trikolor Style. Tento model se může pyšnit celou řadou standardní výbavy, ve které nechybí parkovací senzory, Bluetooth, vyhřívání předních sedadel a podobně. Tento model přidává parkovací kameru a také čalounění látka/kůže. Tento model s motorem 1.6 CVVT vyjde asi o 50 tisíc korun levněji než Škoda Octavia.

Konkurentem se stala také Kia Cee’d SW, která nenabízí motor podobný Škoda Octavii 1.2 TSI. Musíme tedy uvést model s motorem 1.6 GDI, který má přímé vstřikování a výkon 99 kW. Kia je ve výbavě Exklusive o 21 tisíc levnější než Hyundai, ale nenabízí vyhřívání předních sedadel. Budete-li si chtít za tuto výbavu připlatit, musíte si nachystat dalších 10 tisíc korun navíc. Kia nabízí také navigaci za příplatek dalších 10 tisíc korun.

Poslední automobilkou, která má na auto esa v rukávu, je Opel. Model Opel Astra Sport Tourer, který má motor 1.4 Turbo s výkonem 88 kW, se může pyšnit bohatou výbavou. Varianta Active má elektrická zadní okna, střešní ližiny a také větší kola. Naopak vám nenabízí vyhřívání sedadel. Pokud bychom do ceny započítali přidanou výbavu, pak je stále o 25 tisíc korun levnější než nová Škoda Octavia Combi.

Sdílet článek