tribulus-03

Objevte doplněk stravy, který vám dodá dávno ztracenou vitalitu: kotvičník zemní

S doplňky stravy se na dnešním trhu doslova roztrhl pytel, což je dobře – odráží to fakt, že si lidé začali svého zdraví cenit a pečovat o ně. Zároveň je ale o něco těžší se v tom všem zorientovat a vybrat si takové pilulky či kapsle, které budou přínosné právě pro váš organismus. My si dnes představíme tribulus terrestris, neboli kotvičník zemní. V lékařství je znám již od starověku a může se pochlubit naprostým minimem vedlejších účinků.

Tribulus pomáhá zvládat úskalí stáří

Již ve středním věku se snižuje přirozená produkce hormonů a energie ubývá. Člověk častěji než dříve pociťuje únavu a snižuje se jeho fyzická výkonnost. To může být zvláště pro aktivně žijící jedince hodně stresující, je proto samozřejmostí, že se snaží mládí a vitalitu přivolat zpět. Kotvičník zemní je známým přírodním životabudičem, který organismus dokáže podpořit a vlít mu opět energii do žil. Obsahuje totiž steroidní saponiny, které pomáhají regulovat svalový tonus.

Rostlinná viagra

K příjemným aktivitám, na než v pokročilém věku často nezbývá energie, patří i intimní život. V minulosti byl tribulus znám především jako vzpruha pro muže, dnes se již ale ví, že má pozitivní vliv i na hormonální aktivitu a pohlavní orgány u žen. Každý, kdo trpí hormonálním nedostatkem, může z tohoto doplňku stravy benefitovat.

Jednička pro sportovce

Kdy je na užívání kotvičníku moc brzy? Touto otázkou se vůbec nemusíte zabývat, protože tribulus prospívá i mladším lidem, zejména sportovcům. Je to taková injekce energie, která atletům zaručí delší a stabilnější výdrž při dlouhodobějším zatížení. Skvělý doplněk vašeho tréninkového režimu!

Jak kotvičník užívat?

V lékárnách a specializovaných obchodech ho najdete v nejrůznějších formách, takže si snadno vyberete tu, která vám sedí nejvíc. Většina uživatelů volí kapsle a tablety kvůli jejich snadnému dávkování. Neméně oblíbené jsou bylinné extrakty, koncentrované výtažky z kotvičníku, kdy stačí užít jen pár kapek. Na trhu seženete také čaje z kotvičníku nebo přírodní prášky, vhodné k přimíchání do smoothie nebo do jogurtu.

My doporučujeme Tribulus Terrestris Premium XXL, který svým složením překonává konkurenční přípravky, a přitom je k dispozici za velmi příznivou cenu. A aby ho mohl brát opravdu každý, vyrábí se tento produkt i ve veganských kapslích.

Sdílet článek