Browse Tag

koupelnové studio

Vybourání stávajícího jádra koupelny

Provádíme-li úpravy v bytovém domě nebo rekonstrukci koupelny, musí být na změnu instalací vydáno stavební povolení. Dobře bychom si měli uvědomit, že při bourání příček se obejdeme bez statika, který musí potvrdit stabilitu, všech nosných konstrukcí v bytě nebo navrhnout řešení pro jejich zabezpečení. Mnohdy i zdánlivě nenosné příčky bývají s celým konstrukčním systémem propojeny, takže by jejich odstranění mohlo znamenat velmi vážný problém. Jakýkoliv zásah do konstrukcí si musíte nechat posvětit schváleným stavebním povolením.

Vybourání stávajícího jádra, postavení dělících konstrukcí, provedení rozvodů vody, kanalizace a elektroinstalace je možné zvládnout do čtyř dnů. Další tři dniy se provádí obklady, dlažby a kompletace zařizovacích předmětů. Problematika koupelny je poměrně široká. Musíme myslet na tepelný komfort, protože na něj máme v tomto ohledu pravděpodobně nejvyšší nároky, zároveň však musíme mít na zřeteli vysokou vzdušnou vlhkost, která se v koupelně vytváří. Proto je velmi nutné kvalitní větrání. Koupelnové studio má na svých webových stránkách kompletní sortiment, někdy i z aktuálním ceníkem. Koupelnové studio má nespočet druhů vybavení do koupelny, kde si určitě to své vyberete.

Návrh koupelny je kombinací našich přání a reálného prostoru. Proto při výběru a umístění jednotlivých zařizovacích předmětů, jako je koupelnový nábytek zvažujeme vzájemné vazby v prostoru. Přání mít rohovou masážní vanu často naráží na reálné minimální rozměry koupelny. Dřevo představuje typicky hřejivý přírodní materiál a při správné impregnací ho lze použít téměř kdekoliv. Obklady a dlažby slouží jako propojovací a sjednocující prvek celého interiéru, a proto nacházejí uplatnění i na místech, kde nebyly dosud úplně běžně užívany.