Browse Tag

Půjčka

old german volkswagen

Jak probíhá výkup vozů?

Koupě nového automobilu je nemalá investice, a tak je potřeba si vše dostatečně promyslet. Musíte popřemýšlet, co uděláte se starým autem, z čeho zaplatíte nové auto a podobně. Nejprve se podíváme, kam dát své staré vozidlo, pokud ještě nepatří do šrotu, a pak se zaměříme na financování nového automobilu.
Keep Reading

1390419_90342490

Kde si půjčit peníze na nové auto?

Jestliže pravidelně sledujete nové modely vozů, nemůžete si nevšimnout, že je jich na trhu stále více. A když se podíváte do své garáže, kde vám stojí stará plechovka, která sotva jede, zatoužíte po novém, kvalitním a vysoce komfortním vozidle, které vám zase na několik let bude sloužit. Ale co když nemáte peníze? Pak v takovém případě přichází na řadu půjčka.

Finanční trh je rozmanitý, a tak výběr vhodné půjčky není lehký úkol. Je rozdíl mezi půjčkou na auto a neúčelovou půjčkou. Hlavní rozdíl je v tom, že půjčka určená přímo na auto (účelová půjčka) je levnější, protože kvůli účelovosti nabízí nižší úrokovou sazbu. Jestliže chcete ale z peněz financovat i jiné potřeby, pak vám bude vyhovovat půjčka neúčelová.

Ale kde si půjčit?

Pokud zvolíte výhodnější variantu a rovnou si vezmete půjčku na auto, pak se budete rozhodovat, kde si ale peníze půjčit. Každá banka i nebankovní společnost chce své potenciální klienty zaujmout, a tak se prezentují za skvělými reklamami, které vždy nemusí nabízet tak výhodnou půjčku, jak se na první pohled zdá. Proto je na internetu běžně dostupná kalkulačka půjček, která vám spočítá, která půjčka na auto esa v rukávu schovává. Tuto kalkulačku najděte na mnoha finančních stránkách.

Asi se budete ptát, zda jít do banky, nebo do nebankovní společnosti. Rozhodnutí je pouze na vás. My vám můžeme prozradit, jaké jsou mezi bankou a nebankovní společností rozdíly. Když přijdete do banky, obslouží vás pracovnice u přepážky, která po vás ale bude chtít řadu podkladů a dokumentů – o příjmu, ručitele, náhled do registru dlužníků. Kdežto nebankovní firmy se ohlíží hlavně na rychlé a snadné vyřízení, a tak jejich podmínky nejsou tak přísné.

Půjčte si peníze a v garáži vám může stát nový Peugeot, nebo Škoda Octavia. Je pak jen na vás, jaký automobil si vyberete.