measuring-device-g8d101d1f8_640

Vybíráme akumulátory

Akumulátory dávají do pohybu věci, které nás obklopují. Jde o baterie, s nimiž můžeme rozpohybovat autíčka, tedy hračky, i velká auta. My se podíváme na baterie pro menší předměty. Jak je využijete?

Jak fungují 12V akumulátory?

Víte, že tento typ popohání i auta? 12V akumulátory ve vozidlech mají kapacitu 50 Ah a lze jej až 500× nabít. Záleží na konfiguraci 12V akumulátoru, stejně jako v autě umí dodat energii jako náhradní baterie záložním zdrojům UPS, RBC kitům, elektronickým systémům EZS, EPS, zahradním sekačkám a riderům, echolotům, sonarům, záložním systémům výtahů a klidně i dětským autíčkům. Tento bezúdržbový, ventilem řízený olověný akumulátor v provedení AGM lze využít v libovolné poloze. Optimální životnost v záložních systémech tohoto produktu je 5 let.

Olověné akumulátory – k čemu slouží?

12V akumulátory jsou vlastně olověné akumulátory. Znáte jejich historii?Akumulátor vynalezl v roce 1859 francouzský fyzik G. R. Planté. Princip spočívá v přeměně elektrické energie v energii chemickou. Olověný akumulátor se totiž skládá z párů olověných desek, které jsou ponořeny v roztoku kyseliny sírové. Na deskách nenabitého akumulátoru ulpí účinkem kyseliny síran olovnatý a připojením stejnosměrného elektrického napětí při nabíjení se na kladné elektrodě vytvoří oxid olovičitý. Záporná elektroda se pokryje šedou vrstvou olova, a tím se nabitý akumulátor přemění v galvanický článek, kdy elektrolyt zhoustne a vytvoří napětí. Základním akumulátorem je ten s napětím 2,1 V, dnes již existují takové, které mají větší počet párů destiček. Tím se vytvoří napětí 6, 12, 24 nebo 48 V, a nejrozšířenější jsou právě ty 12V akumulátory. Ptáte se, kde koupíte akumulátory? Společnost EMOS má více než 30letou tradici ve sféře produktů drobného domácího elektra. Můžete u ní pořídit baterie, světelné zdroje a svítidla pro domácí i průmyslové použití, prodlužovací přívody, svítilny, antény, drobná elektronická zařízení – multimetry, zkoušečky, zvonky. Společnost navíc působí i v zahraničí, své produkty prodává dokonce v 5 zemích.

Sdílet článek