company

Praktické tipy pro přepravu těžkých strojů

Plánování stěhování těžkých zařízení je docela náročné, a to především kvůli vysoké hmotnosti a nadměrné velikosti. Existují faktory, které je nezbytné zvážit, a těmi jsou logistika, pracovní síla a bezpečnostní otázky.

Celý proces stěhování strojů a břemen zahrnuje analýzu nákladů, inventarizaci zařízení a hledání odborníků, pro něž přeprava těžkých strojů není cizí. Pokud oslovíte společnost s dlouholetými zkušenostmi v této oblasti, celý proces bude najednou snadnější. Odborníci totiž zajistí, aby vše proběhlo podle plánu, a taktéž zabrání nehodám.

Přeprava těžkých strojů musí být bezpečná

Bezpečnost je v takovém případě vždy na prvním místě. Prvně proveďte inventuru celého inventáře. Sestavte si časový plán stěhování a požádejte externí společnost zabývající se stěhováním strojů o odhad, jestli je možné naplnit připravený časový plán. Vezměte v úvahu náklady na stěhování a taktéž audit strojů.

Bezpečnost je prioritou pro zajištění hladkého průběhu stěhování. Pokud svěříte práci do rukou firmy, jež se na stěhování orientuje, ona se postará o následující.

  • Pohlídá si, aby byl náklad dobře zajištěn.
  • Zaznamená hmotnost, velikost a délku nákladu.
  • Dodrží zákonné pokyny pro takové stěhování.
  • Připraví všechny dokumenty, které jsou potřebné i pro mezinárodní stěhování.

Na koho se obrátit?

V České republice působí hned několik firem umožňující přepravu a stěhování strojů. Jednou z nich je AIS EURELO, která má ve svém portfoliu služeb přepravu těžkých strojů a zařízení. Zkušený tým má odborné znalosti a zajišťuje přemístění zařízení, celé výroby i hydraulických portálů z místa na místo, a to i v mezinárodním měřítku. Komplexní servis zahrnuje odstraňování strojů, jejich instalaci a přemístění, ale taktéž technické a komplexní zvedání či správu CDM.

Sdílet článek