evening-428047_640

Objevujte klenoty italských vinic

Víno má schopnost vtělit do sklenice kousek krajiny, kultury a vášně, kterou vinaři do každé lahve vloží. Jestliže máte rádi Itálii a její neodolatelné lahůdky, pak jste na správném místě. E-shop VinoDoc je průvodcem do světa italských vín. Dnes se společně vydejme na cestu za dvěma zvláštními poklady.

Čím zpravidla oslavujeme radostné okamžiky?

E-shop VinoDoc nabízí jedinečnou šanci proniknout do tajemství italských vinic, a to přímo z pohodlí vašeho domova. Již od roku 2013 zástupci firmy cestují do Itálie, aby pro vás vybrali ta nejvzácnější vína a doručili vám je přímo do skleničky.

Primitivo Salento: Hřejivý dotyk slunce a moře

Začněme na jihu Itálie, v regionu Salento, kde se rodí nesmírně smyslné a temperamentní Primitivo Salento. Jeho jméno napovídá, že jde o prvotní hrozny utržené na počátku sklizně, a z tohoto začátku vzniká něco, co se stává uměním v sametovém zrání v sudech.

Primitivo je hrdým zástupcem jižanské Itálie. Jeho plody zrají na vinicích zalitých sluncem, což vede k intenzivní chuti a bohatým ovocným tónům. Přestože je Primitivo známé pro svou plnost, dokáže zároveň překvapit jemností a elegantností. Hrozny přetvořené v Primitivo Salento jsou jako vášeň, jež vás chytne za srdce a nechá snít o slunečných dnech na italském pobřeží.

Tajemná krása Středomoří

Nyní se přesuneme na ostrov Sardinii, kde se krajina mění v obrazce, jež připomínají malby na plátně. Víno ze Sardinie je jako tato ostrovní krajina – plné tajemství a krásy, kterou budete objevovat postupně. Ostrov Sardinie nabízí nejen úchvatnou přírodu, ale také nezapomenutelné úchvatné nápoje, které se zde rodí. Osvěžující bílá vína, plná minerálních tónů, vám přivanou na jazýček chuť větru a slaného moře. Rudá vína pak vyprávějí příběh slunce a svěžesti, jež se prolínají mezi zelenými kopci.

Zahřejte se Primitivo Salento a ponořte se do tajemství Sardinie

Staňte se součástí nekonečného dobrodružství, jež vám nabízí Itálie skrze e-shop VinoDoc. Koneckonců, není lepší způsob, jak prozkoumat krásy Itálie, než ochutnat ji v každém doušku toho nejlepšího italského vína.

Sdílet článek