technical-drawing-3324368_640

Máte dílnu? Tahle investice vám ušetří spoustu peněz

V profesionální dílně najdete celou řadu užitečných věcí. Patří mezi ně stroje, nářadí i materiál, z něhož následně vznikají výrobky pro koncové zákazníky. Najdete tu ale ještě jednu pomůcku, která je často podceňovaná, ovšem i přesto se bez ní žádný profesionální podnik neobejde.

Výrobky bez zmetků

O čem že je řeč? Mluvíme o kalibrech, bez nichž by bylo velice obtížné dosáhnout optimálních výsledků a přesného měření při samotné výrobě. K dostání jsou zpravidla čtyři typy kalibrů, přičemž každý z nich slouží k různým účelům. Všechny z nich ale fungují podobným způsobem. Máte dvě strany – jedna je zmetková, ta druhá pak “dobrá”. Pokud projde obrobek zmetkovou stranou, víte, že jste udělali chybu, a měli byste jej zahodit.

Na této bázi fungují například třmenové kalibry. Ty se používají k ověření vnějších rozměrů a hodí se zejména ke kontrole velikosti různých hřídelů a jiných válcových dílů. K dostání jsou i závitové kalibry pro kontrolu odchylek vytvořených závitů, válečkové kalibry sloužící ke zjištění požadované velikosti vnějších otvorů a měřící kroužky vhodné ke kalibraci vnějších závitů.

Nezbytná součást každé dílny

Jestliže vám záleží na kvalitě vašich výrobků a spokojenosti vašich zákazníků, kalibry jsou naprostou nutností. Pomohou vám totiž předejít zbytečným problémům v podobě ztrát materiálů a celkově zefektivní vaši výrobu díky rychlé možnosti kontroly hotového produktu. Jestliže si i vy tedy chcete pořídit kalibr šitý na míru vašim potřebám, zamiřte na eshop Meridla.cz.

Tam kromě těchto důležitých pomocníků najdete třeba i mikrometrická měřidla, úchylkoměry, úhloměry a celou řadu dalších užitečných nástrojů pro maximální přesnost. Všechny dodávané výrobky jsou navíc prověřené a prochází pečlivým výběrem před zařazením do koncového sortimentu. Velká část objednaného zboží je navíc expedována už do 24 hodin.

Sdílet článek