energy-5444868_640

Moduly vzdáleného odpočtu elektroměrů a plynoměrů vám usnadní život

Už nemusíte někde sedět, abyste čekali na pracovníky různých společností, kteří chodí na odečty. Jako představitel obce nemusíte nikam dojíždět, abyste ovládali různá zařízení. Stačí využít chytré technologie, které nám velmi usnadňují život ve městě i doma.

Modul vzdáleného odpočtu elektroměrů a plynoměrů

Bez odečtů se dnes prakticky neobejdeme. Pokud bereme energii v podobě elektřiny, spotřebováváme vodu i plyn, musí se nějak shromáždit údaje o spotřebě. K tomu slouží měřidla. Jejich stav se kontroluje pravidelně každý rok, kdy se provádí odečty. Zatímco dříve jste ale museli být přítomni doma nebo jinde, kde jsou ony přístroje, dnes tyto systémy fungují i na dálku. Modul vzdáleného odpočtu elektroměrů či modul vzdáleného odpočtu plynoměrů lze zkontrolovat kdykoli. Jejich výhodou je, že se dají průběžně sledovat, tudíž máte přehled o využívání energie, a tím pádem o efektivitě spotřeby. Také vám nezvykle rychlá spotřeba, ačkoli v místě nikdo není, naznačí, že třeba někde uniká plyn nebo voda. Zabráníte tím tak možné katastrofě.

Chytrá obec je moderní obec

Moduly vzdáleného odpočtu patří mezi chytré systémy, s nimiž ovládáme provoz obecních i soukromých objektů. Může se to týkat zařízení v podobě elektřiny, vodoměrů, plynoměrů, stejně tak ale i osvětlení, obecního rozhlasu apod. Právě na tyto služby se specializuje firma EL-MIK, která funguje na trhu již od roku 1994. Společnost začínala jako montážní a servisní firma zabývající se rozhlasovými systémy. Jedná se o obecní rozhlasy či ozvučovací techniku, která se dá nainstalovat do různých koncertních síní, nádraží apod. Společnost rozšířila svoji činnost i o velkoobchod a maloobchod s prvky ozvučovací techniky, jako jsou reproduktory, zesilovače, rozhlasové ústředny a další produkty.

Sdílet článek