microsoft-word-5963679_640

Kde koupit software levněji?

Počítače dnes sice nejsou tak finančně náročné jako v devadesátých letech, nicméně se nejedná ani o vyloženě levnou záležitost. Hlavně herní mašiny dokáží spolykat obrovské množství peněz.

Každý takovýto stroj však potřebuje ke svému chodu vhodný software. Některé kousky jde snadno sehnat zadarmo, avšak za většinu kvalitních programů je nezbytné zaplatit.

Jde to i zdarma

Na internetu se dají stáhnout různé programy, jež jsou k dispozici zcela bezplatně. Jedná se obvykle o projekty nadšenců, kteří software vyrábějí po večerech a nechtějí za něj žádné peníze, maximálně dobrovolné příspěvky. I když jde často o velice podařené věci, většinou se jedná o programy, které ocení primárně lidé z IT branže.

Tento volně šiřitelný software má totiž často velmi nedokonalé rozhraní, které hlavně začátečníkům může dělat docela velké problémy. Navíc programy zdarma jsou dosti chybové a obecně nedokonalé.

Záplaty se jich obvykle moc netýkají, jelikož jak již bylo řečeno výše, software tohoto druhu je většinou dělán na koleně a jeho tvůrci mají jen omezené množství času na jeho dolaďování.

Zajímavá nabídka

Kdo chce mít na disku ten nejlepší software, musí obvykle otevřít peněženku hodně doširoka. Opravdu špičkové programy totiž stojí i několik tisícovek. Mezi takové patří například Windows 10 či 11, nebo Office 2021 licence.

Sehnat tyto a podobné programy je však reálné i dost levněji. Office 2021 cena se může pohybovat i v řádech stokorun. Vděčit tomu můžeme tzv. druhotné licenci, která se vztahuje na již použitý software, jenž se přeprodává dále. Díky tomu je o poznání levnější, než kdyby se jednalo o nepoužitou verzi.

Výše zmíněné programy i jiné se dají velmi výhodně koupit například v e-shopu Prolicence. Stačí si jen objednat a pár minut počkat na dodání aktivačního klíče mailem.

Sdílet článek