dřevo

Chcete posunout svou práci se dřevem na novou úroveň? Vsaďte na moderní vybavení

Ačkoliv je truhlařina obor starý už tisíce a tisíce let, ani v dnešní době její obliba neklesá. Přece jen se neobejdeme bez stavebního materiálu, nábytku, sportovního náčiní i celé řady dalších produktů, které nám tito šikovní řemeslníci vyrábí. Pokud jste jedním z nich, rozhodně musíte pracovat s moderními stroji a nástroji. Co si nesmíte nechat ujít?

Od všeho něco

Vyjmenovat všechny důležité položky by vydalo na samotnou knihu, a proto se zaměříme jen na některé základní pomůcky. Mezi nejdůležitější vybavení bezesporu patří soustruh na dřevo, s jehož pomocí zvládnete vytvořit celou řadu přesných tvarů. Proč právě ten? Důvod je zcela jasný. Mnoho řemeslníků si absolutně neví rady s tím, jaký typ se jim hodí.

Mezi opravdu spolehlivé značky patří například Holzmann, Holzstar, Proma, Rojek nebo třeba Scheppach. Zaměříte-li se na některého ze zmíněných výrobců, pravděpodobně nešlápnete vedle. Jedním z nejdůležitějších kritérií je výkon motoru. Jste-li pouze nadšenec a občas si něco vytvoříte pro radost, postačí vám slabší typ. Řadíte-li se mezi profesionály, musíte investovat do lepších variant.

Podívejte se sami

Nezapomeňte si ohlídat ani vzdálenost mezi hroty a nastavení otáček, protože právě tato dvě kritéria jasně určují, co budete moci zpracovávat. Podobným způsobem bychom mohli vyjmenovat opravdu velké množství údajů. Mnohem lepším řešením je však podívat se na internetové stránky Šimek proficentrum a prohlédnout si nabídku na vlastní oči. Po rozkliknutí jednotlivých variant se před vámi ihned objeví podrobné specifikace, na jejichž základě se snadno rozhodnete.

Daný e-shop nabízí úplně všechny důležité pomůcky – řezný kotouč na dřevo, svěrky, materiál, stroje, AKU nářadí či třeba profesionální brusivo.

Sdílet článek