hokejová výstroj

Vrhněte se na hokej – začít s ním můžete v padesáti i od útlého věku

Hokej patří mezi staré dobré sporty, při nichž utužíte sportovního ducha, cit pro hru v týmu i své vlastní sebevědomí. Ne nadarmo se říká, že je to sport odvážných chlapů, kteří se nebojí kontaktu během hry. Také možná proto je lední hokej národním sportem. Pořád se ale v našich českých podmínkách jedná o sezónní záležitost, proto výrobci přišli s novou variantou hokeje – takzvaného street hockey, který pochází ze severu Ameriky. Tehdy tam betonovali cesty a mladí nadšenci si obuli kolečkové brusle a hráli jednoduše hokej na betonu.

Vybavení pohodlně online

Kdo to myslí se sportem vážně, měl by zvážit investici do vybavení. Hokejová výstroj je přitom cenově dostupná i v případě, že sáhnete po luxusní značce Bauer. Mezi základní vybavení rozhodně patří hokejky, brusle a přilby. Hokejky z kvalitních, pevných a odolných materiálů mají zpravidla zahnutou spodní část a tím respektují velikost i styl hráče. Samozřejmostí je sortiment zaměřený na hráče s dominantní pravou i levou rukou. Kromě zajímavých cen a akčních modelů budete nadšeni pestrostí sortimentu a barevným zpracováním. Díky tomu si vyberou začínající hráči, amatérští sportovci i profesionální hokejisté. Hokej se může chvilkami proměnit i v drsný sport, je proto maximálně žádoucí, aby hráči dbali o ochranu hlavy. Hokejové helmy jsou vyráběny z odolných materiálů tak, aby dokázaly zmírnit následky pádu či případné srážky při hře. Kromě samotné helmy najdete v nabídce i zajímavé a funkční doplňky, jakou jsou ochranné spreje, řemínky či chrániče brady. Přilba musí perfektně sedět, nesmí tlačit a stejně tak se nesmí volně na hlavě pohybovat. Na internetu koupíte celou škálu modelů i velikost pro malé a velké hráče.

Hurá na led, nebo do ulic?

Hokejku máte, helmu taky, chybí vám tedy ze základního vybavení už jen brusle. Těch vám světový lídr nabízí opravdu mnoho. Na úzkou nohu, širokou nohu i vysoký nárt, stejně jako podle stylu hry a velikosti nohy. Bauer brusle patří mezi špičky, obouvají je sportovci z celého světa. A vy máte tu výhodu, že je koupíte jednoduše online z pohodlí domova a sami si vyberete, zda hledáte brusle na led anebo si chcete vyzkoušet mladší verzi hokeje na kolečkách. Tím ale nabídka rozhodně nekončí, kdo to myslí s hokejem vážně, měl by zvážit investici do dalšího vybavení, jako jsou rukavice pro pevný úchop hokejky, chrániče, oblečení a další funkční doplňky.

Sdílet článek