tyč na činky

Potřebujete k životu pohyb? Co si třeba zařídit domácí tělocvičnu?

Odborníci neustále nabádají, aby se lidé pravidelně hýbali, protože se tím udržují v kondici. Sedavý způsob života není vůbec zdravý, člověk pohyb prostě potřebuje. Někdo ho řeší během, jiný si zajde do posilovny. Tu si ostatně lze vytvořit i doma, máte-li k tomu vhodné podmínky. Jak na to?

Posilovací stroje od českého výrobce

Jestliže jste nadšení do posilování, možná jste si už pohrávali s myšlenkou pořídit si domů nějaký posilovací stroj. Takto byste ho měli kdykoliv k dispozici a nebyli byste odkázáni jen na otevírací hodiny fitness centra. Není nemožné tuto vizi dovést do konce. Česká rodinná firma Grünsport se totiž specializuje na výrobu posilovacích strojů, a to včetně jejich návrhů, kalkulace, výroby i montáže. Vždy se řídí individuálními požadavky svých zákazníků a snaží se o přátelský přístup. Na jejích webových stránkách www.grunsport.cz je možné se podívat na kompletní nabídku strojů, které procvičí celé tělo – od vrchu až dolů.

Adaptéry a tyče jsou oblíbeným fitness nářadím

Mezi oblíbené sportovní náčiní kulturistů patří zejména tyč na činky s možností naložit ji kotouči. Olympijská tyč neboli činka je k dispozici ve dvou provedeních, do 200 kg nebo do 500 kg a, lze s nimi účinně procvičit všechny potřebné svaly. Kromě nich je v nabídce bicepsová tyč, jež je o něco kratší než olympijská. TZ tyč je zahnutá a umožňuje pohodlnější šikmý úchop. RZ tyč je známější jako erzeta, má lomený tvar a méně namáhá šlachy a vazy, což vede k omezení jejich případnému zranění. 

Trap bar neboli Hexagon bar poznáte podle šestiúhelníkové základny. Je bezpečnější pro páteř a napodobuje přenášení těžkých břemen. Seznam obsahující posilovací tyč by nebyl kompletní, kdybychom zapomněli na Multigrip osu neboli Swiss bar, která patří k oblíbeným doplňkům ve fitness centrech i pro svoji finanční nenáročnost.

Sdílet článek