chalupy Telč

Co zajímavého lze vidět v Telči? Těšte se na řemeslný pivovar, muzeum techniky i cyklostezky

Na jihozápadě Moravy v okrese Jihlava leží město Telč. Díky historickému jádru je častým cílem turistů, kteří se sem chodí obdivovat městské památkové zóně, zapsané v UNESCO. Kromě architektonických pamětihodností tu lze ale vidět i spoustu dalšího zajímavého. Na co se můžete těšit?

Muzeum techniky Telč

Když bude ve volné dny pršet, a vám se proto nebude chtít vyrazit na túru po horách, zkuste si zajet do Telče a navštívit zdejší Muzeum techniky. Nachází se nedaleko centrálního parkoviště v objektu bývalé parní pily. Vystavené exponáty nejspíš zaujmou více kluky než děvčata, protože se jedná o historické automobily, motocykly, kola, rádia, kamna, telefony, nábytek i hasičskou techniku. Město by ale bylo škoda hned po prohlídce muzea opustit. Určitě je lepší si zde najít ubytování. Telč toho v sobě skrývá ještě daleko více – například renesanční telčský zámek s původními interiéry.

Cyklostezka Telč – Řásná

Pokud strávíte v Telči a jejím okolí pár dní, nebo dokonce celou dovolenou a využijete k tomu chalupy Telč, pak budete mít dostatek času na prozkoumání zdejších přírodních pamětihodností. Společně s dětmi můžete vyrazit na projížďku na kolech po cyklostezce Telč – Řásná, která je dlouhá pouhých 6 kilometrů. Vede okolo rybníků Vlček a Smrk. Vhodná je pochopitelně i pro pěší turisty.

Pivovar Trojan Telč a Panský pivovar Telč

Po procházce v přírodě obvykle vytráví a přijde žízeň. Tu je možné uhasit některým pivem vyrobeným v telčských pivovarech Trojan nebo Panském. Navázali na tradici vaření piva. Pro turisty je v pivovaru Trojan připraveno posezení, letní zahrádka s přístřeškem a dětským koutkem. V Panském pivovaru se konají komentované prohlídky s maximální kapacitou 8 lidí. Prohlídka trvá asi jednu hodinu.

Sdílet článek