old german volkswagen

Jak probíhá výkup vozů?

Koupě nového automobilu je nemalá investice, a tak je potřeba si vše dostatečně promyslet. Musíte popřemýšlet, co uděláte se starým autem, z čeho zaplatíte nové auto a podobně. Nejprve se podíváme, kam dát své staré vozidlo, pokud ještě nepatří do šrotu, a pak se zaměříme na financování nového automobilu.

Jestliže je váš starý automobil pojízdný, nemusíte ho dávat ihned do šrotu. Získejte za něho peníze. Ptáte se jak? První možností je, že auto sami prodáte. Existuje spousta internetových portálů, které nabízí inzerce zdarma, kde se vám nabízí taková Škoda Fabia. Můžete tam vystavit svůj automobil a čekat, zda se vám někdo ozve. Tato varianta je ale pro lidi s časově náročnou prací nereálná.

Pokud tedy nemáte čas prodávat automobil na vlastní pěst, nevadí, můžete využít výkup vozů, který vám nabízí správné ocenění vozidla a vyplacení peněz ihned na ruku. Hlavní výhodou je, že nemáte tolik práce s prodejem a také že získáte peníze v poměrně krátkém čase. Peníze pak můžete dát na nové auto.

Jak financovat nové auto?

Ale peníze, které dostanete za staré auto, určitě stačit nebudou, a tak budete hledat jinou formu financování. Zde se vám také nabízí dvě možnosti – půjčka anebo leasing. Spousta lidí se rozhoduje pro první variantu, protože díky půjčce vozidlo koupíte a můžete si s ním dělat, co jen budete chtít. Pokud byste měli automobil na leasing, pak by nepatřilo vám, ale měli byste ho až do splacení pouze „v pronájmu“ a oficiálním majitelem by byla leasingová společnost.

Sdílet článek