Zimní období vyžaduje dodržování větší opatrnosti na vozovce. Určitě se snažte jezdit plynule, jelikož prudkým zrychlováním nebo brzděním více riskujte. Snadno se přihodí smyk a zablokování kol. Své bezpečí zvýšíte kvalitním vybavením vozidla.
Tip na osvědčené zimní pneumatiky
Auto vyžaduje nejen dostatek pohonných hmot k jízdám, ale nevyhnete se ani několika technickým úpravám. Například v období od 1. listopadu do 31. března se musíte postarat o zimní pneumatiky, které si lépe poradí na ledu, námraze a na souvislé vrstvě sněhu. Pokud se vyhnete této povinnosti, potom se nedivte pokutám až do výše několika tisíc. Zimní pneu potřebují vynikající brzdné vlastnosti, nejlépe v každém počasí. Potom jděte do Continental WinterContact™ TS 860, které doporučuji.
S jejich pomocí se zkracuje brzdná dráha na zledovatělých a namrzlých silnicích. Bezpečně se budete cítit také v zatáčkách na zasněženém povrchu. Využijete je pro kompaktní automobily a vozy střední třídy. Nové technologie zajišťují vylepšený výkon. Boční strany drážek dezénu obsahují speciální 3D zářezy, čímž se sníh vtlačuje do nich, a nikoliv do hlavních profilových drážek. Pomocí nového systému lamelových kanálků a lamel se obstarává neustálé odvádění vody z kontaktní plochy pneumatiky, což vede k lepšímu brzdnému výkonu na ledu a námraze.
Další rady pro bezpečnou jízdu v zimě
Především záleží na hloubce dezénu u pneumatiky na zimu, protože ta ovlivňuje brzdnou dráhu. V tomto případě platí, čím větší hloubka, tím lepší. Nevynechejte ani pravidelné kontrolování tlaku v pneumatikách a hloubky dezénu, jestli nedošlo ke změnám. Za optimální dobu kontroly se považuje minimálně jednou za měsíc, ideálně dvakrát. V zimním období mají auta delší brzdnou dráhu, proto udržujte větší odstup od auta jedoucího před vámi. Určitě nepřemýšlejte o prudkém zabrzdění a rychlé změně směru jízdy.