pneumatiky na zimu

Pneumatiky na zimu vybírejte pečlivě

Zimní období vyžaduje dodržování větší opatrnosti na vozovce. Určitě se snažte jezdit plynule, jelikož prudkým zrychlováním nebo brzděním více riskujte. Snadno se přihodí smyk a zablokování kol. Své bezpečí zvýšíte kvalitním vybavením vozidla.

Tip na osvědčené zimní pneumatiky

Auto vyžaduje nejen dostatek pohonných hmot k jízdám, ale nevyhnete se ani několika technickým úpravám. Například v období od 1. listopadu do 31. března se musíte postarat o zimní pneumatiky, které si lépe poradí na ledu, námraze a na souvislé vrstvě sněhu. Pokud se vyhnete této povinnosti, potom se nedivte pokutám až do výše několika tisíc. Zimní pneu potřebují vynikající brzdné vlastnosti, nejlépe v každém počasí. Potom jděte do Continental WinterContact™ TS 860, které doporučuji.

S jejich pomocí se zkracuje brzdná dráha na zledovatělých a namrzlých silnicích. Bezpečně se budete cítit také v zatáčkách na zasněženém povrchu. Využijete je pro kompaktní automobily a vozy střední třídy. Nové technologie zajišťují vylepšený výkon. Boční strany drážek dezénu obsahují speciální 3D zářezy, čímž se sníh vtlačuje do nich, a nikoliv do hlavních profilových drážek. Pomocí nového systému lamelových kanálků a lamel se obstarává neustálé odvádění vody z kontaktní plochy pneumatiky, což vede k lepšímu brzdnému výkonu na ledu a námraze.

Continental WinterContact™ TS 860

Další rady pro bezpečnou jízdu v zimě

Především záleží na hloubce dezénu u pneumatiky na zimu, protože ta ovlivňuje brzdnou dráhu. V tomto případě platí, čím větší hloubka, tím lepší. Nevynechejte ani pravidelné kontrolování tlaku v pneumatikách a hloubky dezénu, jestli nedošlo ke změnám. Za optimální dobu kontroly se považuje minimálně jednou za měsíc, ideálně dvakrát. V zimním období mají auta delší brzdnou dráhu, proto udržujte větší odstup od auta jedoucího před vámi. Určitě nepřemýšlejte o prudkém zabrzdění a rychlé změně směru jízdy.

Sdílet článek