chiptuning Kladno

Zvýšení výkonu motoru: co přinese vašemu vozu?

Výsledkem sériové výroby jsou vozidla s motorem nastaveným s ohledem na běžný provoz, ať už se týče spotřeby paliva, výkonu, emisí a také mnoha jiných aspektů. Z toho vyplývá, že motor je schopen zvládnout mnohem více pouze s pomocí jednoduché úpravy, tedy takzvaného chiptuningu. Tento úkon přináší pro vozidlo hned několik pozitiv. Jaké výhody to jsou a co všechno můžete od chiptuningu očekávat?

Výhody a charakteristiky chiptuningu

Nespornou výhodou chiptuningu je skutečnost, že se v drtivé většině případů obejde bez sebemenších zásahů do konstrukce vozidla.

V první řadě jde samozřejmě o zvýšení výkonu a také točivého momentu. Míra zvýšení se liší u atmosférických zážehových motorů a přeplňovaných motorů. Obecně nicméně platí, že mnohdy lze výkon zvýšit až o 30 procent. Točivý moment se poté vyznačuje mnohem lepší charakteristickou i při nízkých a vysokých otáčkách. U turbomotorů dochází také ke zvýšení plnicího tlaku turbodmychadla.

Velmi příjemným aspektem je rozhodně snížení spotřeby pohonných hmot, které se samozřejmě pohybuje v širokém rozmezí, přičemž maximální možná úspora palivových hmot se pohybuje okolo 15 procent.

Navzdory mnoha neopodstatněným obavám nedochází vlivem zvýšení výkonu motoru ke zkrácení životnosti motoru, případně jeho příslušenství. Stejně tak není nutné mít obavy z překročení emisních limitů, pro jistotu je možné provést takzvaný dynamický test měření emisí.

Chiptuning ve velkých i menších městech

Chiptuningová centra už dávno nejsou ojedinělou záležitostí, proto i pro chiptuning v Kladně jistě naleznete spolehlivou firmu. Dávno už tedy neplatí, že za zvýšením výkonu motoru musíte pouze do velkých měst. V okolí Kladna chiptuning využívá čím dál více řidičů, kteří chtějí z motoru svého vozidla dostat maximum!

Sdílet článek