parkovací sloupek

Značky, které pomáhají s parkováním

Pokud často jezdíte automobilem, jistě víte, jaké problémy bývají na českých silnicích. Prakticky po celé republice jsou objížďky a uzavírky, cesty se opravují včetně dálnice D1 a co teprve, když potřebuje motorista někde ve městě zaparkovat? Parkovacích míst není příliš, a když jsou, tak už jsou beznadějně obsazená. Rozhodně není nic příjemného přijet s vozidlem na své soukromé parkoviště a vidět, že už na něm stojí cizí nezvaný host. Co dělat?

Když ani zákaz parkování nepomáhá

Pochopitelně, že parkování nejprve musejí vyřešit místní, kteří v dané lokalitě bydlí nebo pracují. Mají sice pronajaté parkovací místo a na něm značku, která udává, že místo je již rezervované. To však nebrání cizím řidičům na toto místo vjet a obsadit ho i přes zákaz. Je to nepříjemná situace pro majitele vyhrazeného místa, který pak nemá kam své vozidlo odstavit. Domluva s cizím řidičem je nemožná, protože se na místě nevyskytuje. Jak se účinně bránit? Jedině použitím zábran a sloupků, které jsou pevně připevněny se silnicí a nikdo jiný než vlastník klíčků od nich na vyhrazeném místě nezaparkuje. Jedná se tak ve své podstatě o pohodlné a přitom velmi jednoduché řešení, o kterém se můžete přesvědčit na webových stránkách https://www.topznak.cz/produkty/parkovaci-sloupky-zabrany

Parkovací zábrany a sloupky pomáhají

Parkovací sloupky a zábrany bývají vyrobené obvykle ze žárového zinku. Tento materiál je odolný vůči povětrnostním vlivům i díky použití dvojité protikorozní ochranné vrstvě. Parkovací sloupek nebo zábrana, pro parkování vozidel obvykle ve sklápěcí podobě, jsou vybavené cylindrickým FAB zámkem. Na jejich použití na parkovacím místě upozorňuje červená reflexní fólie, jíž jsou sloupky nebo zábrany polepeny. Místo je tak chráněné proti nezvaným řidičům, kteří nemají možnost na něm zaparkovat, protože nevlastní klíče od parkovací zábrany nebo sloupku. I takto je možné vyřešit parkování na vyhrazených parkovištích.

Sdílet článek