Pánský kabát

Zimní kabát – důležitá součást pánského šatníku

Kvalitní zimní kabát by měl tvořit základ každého pánského šatníku. Možná dáváte přednost sportovněji laděným bundám, ani ty se však nehodí pro každou příležitost. Samozřejmě že svrchník má především ochránit před zimou, současné moderní kousky ale plní i funkci estetickou. Kabát je ideálním svrškem pro slavnostní události, vhodným doplňkem na obchodní schůzku, ale i vkusným oděvem pro běžné nošení.

Elegantní či ležérní?

Výrobou pánských zimních kabátů se zabývá hned několik světoznámých firem. V jejich nabídce najdete luxusní kolekce, ale také svršky spadající do stylu ležérní elegance. Přestože se kabáty vyrábějí v několika barvách, dlouhodobě nejžádanější jsou oděvy v černých, tmavě modrých a hnědých odstínech. Velké dilema představuje při výběru kabátu jeho délka, která je z velké části ovlivněna mužskou konstitucí. Počet a řazení knoflíků je, stejně jako ostatní prvky, věcí vkusu. To, co se vám líbí, vám ale ještě nutně nemusí slušet, proto se nebojte experimentovat a vyzkoušet více variant.

Není kabát jako kabát

Pánský kabát má mnoho originálních podob, jež jsou dány způsobem zapínání, rozvržením kapes, stylem límce a nárameníků. Neformální i elegantní pánský kabát navíc často obsahuje dekorativní prvky, čímž se rovněž odlišuje od ostatního sortimentu. Od těchto parametrů se odvíjí i cena, jež úzce souvisí i s použitým materiálem, popřípadě zateplenou podšívkou. Obvykle se jedná o vlnu nebo polyester a jeho kombinace s bavlnou či viskózou. Jak vám bude vybraný model slušet, záleží na celé řadě faktorů, počínaje střihem a konče vnitřním pocitem, který se projeví navenek.

Pokud takovým svrškům zrovna neholdujete, nemusíte hned sahat po luxusním kousku. Věřte však, že klasický zimní kabát jistě upotřebíte. Velmi stylově vypadá v kombinaci s moderní šálou a rukavicemi, vždy je ale nutné zvolit odpovídající velikost, střih a barvu. Zimní kabát by měl být především kvalitní, dostatečně hřejivý, pohodlný a příjemný na dotyk. Tak schválně, máte už doma takový?

Sdílet článek