šumivé víno

Výběr vín ke zvěřině, těstovinám i rybě

Stále více Čechů mění tvrdý alkohol za tělu prospěšnou skleničku kvalitního vína. Jenže se pokaždé nestrefí do správné kombinace pokrmů a odrůd vín. Ať už chystáte pro svého partnera romantickou večeři při svíčkách, slavíte významné jubileum či snad chcete vykouzlit dokonalou tabuli, kde víno jednoduše nesmí chybět, pak volte vyhovující vína ke správným pokrmům. A začněte rovnou aperitivem, ten dokonale zastoupí šampaňské či jiné bublinky. Kdo chce ušetřit, může vsadit na osvědčené šumivé víno, komu není líto utratit za kvalitní lahev i několik stovek, ocení Prosecco či pravé šampaňské.

Speciální edice vín

Vína dnes již pořídíte v řádu několika desítek korun až po tisíce. Stálou nabídku vín doplňují limitované edice se speciálním označením. Víno je samozřejmě také skvělou volbou jako pozornost pro vaše hosty, popřípadě jako dárek k narozeninám, výročí, eventuálně poslouží jako poděkování za obchodní spolupráci. I přesto, že se říká, že ženy mají radši víno červené a muži bílé, neexistuje žádná neutrální varianta chutnající doopravdy všem. Někomu může být blízké těžké, červené víno, pro jiné je jasnou volbou bílé víno ovoněné ovocem a květy. Chcete-li dodržet etiku stolování, určitě vás bude zajímat, jaká vína uplatníte u masa, sýrů nebo předkrmu. Platí, že k lehkým jídlům se skvěle hodí lehká, svěží vína, naopak ke sladkým jídlům zase vína sladká.

Předkrm, polévka i hlavní chod – pokaždé s jiným vínem

U předkrmu zabodujete třeba se sladším kabinetním vínem Muškát, popřípadě se skvěle startuje tabule správně vychlazeným Ryzlinkem rýnským i vlašským. U polévek oceníte lehkost růžového vína, dobrou službu udělá i suché Rulandské bílé anebo starší ročník Neuburského. Kdo chce začít slavnostně, musí mít připravené šumivé víno, a stejně tak šampaňské. Vína i sekty můžete pohodlně nakupovat online v oblíbené síti vinoték a rovněž se poradit s odborníkem přes sekty přímo v kamenné prodejně. Svěřte se do rukou znalců a doplňte svůj stůl o kvalitní česká i zahraniční vína z produkce nejznámějších vinařů.

Sdílet článek