Výběr pneumatik v budoucnu bude přehlednější

Pro nás spotřebitele výběr pneumatik v budoucnu bude přehlednější, kdy každý dodavatel by měl zpřístupnit na svém webu nějakou tabulku pro výpočet toho, kolik která pneumatika je schopna nám ušetřit paliva. V budoucnu letní pneu i zimní pneu by měli být opatřeny povinně podobnými štítky, jak dnes je možné vidět u spotřebního zboží které spotřebovává energii, jako jsou například ledničky.

Dnes Barum vyrábí zimní pneu i letní pneu nejvyšší kvality různých druhů. Při pravidelných testech se pneumatiky umísťují na předních místech ve všech kategoriích. Výrobní závod na své pneumatiky pro zvýšení kvality dělá takzvaný systém měření házivosti letní pneu tak i zimní pneu. Měření radiální házivosti pneumatiky se používá pro posouzení kvality produkovaných výrobků, kdy se skenuje po obou stranách pláště povrch pneumatiky kde se testuje v první řadě vývoj to je u úplně nových vzorků pneumatik, kontrola kvality již u vyrobené pneumatiky a potom se vyhodnocuje denní kvalita vyrobené letní pneu nebo zimní pneu za určitý výrobní den.

Alu kola při prudkém vjetí do hlubšího výmolu nebo díry se mohou poškodit. V dnešní době jak vyjedete se sjetými pneumatiky, tak vám při silniční kontrole hrozí i odebrání řidičského průkazu. Automobil nesmí ohrožovat ostatní v provozu, a musí být v naprostém pořádku. Většinou se můžeme setkat se sjetými  pneumatiky nejlevnější  hlavně mladí mají alu kola na nich sjeté pneumatiky. Dnes se dají pneumatiky nejlevnější sehnat za pár stokorun jsou kvalitní je to lepší než sjeté pneumatiky.Leckdy ovšem můžeme vidět na našich silnicích popravdě vraky, o jejichž bezpečnosti by se dalo s úspěchem pochybovat

Sdílet článek