hooka-gb73594c66_640

Vodní dýmky jsou v mnoha ohledech lepší než tradiční cigarety

Kouření se v poslední době stává docela drahým koníčkem, na který za chvíli bude mít pouze málokdo. Cigarety a doutníky v současnosti zdražují i několikrát do roka, což samozřejmě není pro milovníky tabáku ta nejlepší zpráva.

I přes neblahý trend si však stále mohou dopřávat inhalaci tabákových výrobků, avšak za mnohem menší peníze. Stačí si pořídit adekvátní vodní dýmku.

Lepší chuť

Ano, na rozdíl od cigaret jsou vodní dýmky celkem nepraktické a třeba do kapsy se nevlezou. Jsou tedy určeny primárně pro domácí užívání, ale i tak jim dává mnoho milovníků nikotinu přednost právě před cigaretami.

Jde sice o vyšší počáteční investici, avšak v konečném důsledku se vodní dýmky vyplatí přeci jen více. Pak už si člověk totiž kupuje jen tabák a ten nemusí být žádná velká špička.

Kouzlo vodních dýmek mimo jiné spočívá i v jejich vodní nádobě. Voda dokáže očistit i vysoce štiplavý dým a udělat ho pro konzumenta daleko snesitelnější. Z toho důvodu je lepší utratit více za dýmku než následně za tabák. Ty nejkvalitnější totiž dokáží přeměnit i suché seno v lahodnou záležitost.

Kterou koupit?

Vodní dýmky lze rozdělit do tří základních kategorií na malé, střední a velké. Ty nejmenší modely jsou zároveň i nejlevnější a z pochopitelných důvodů také nejmobilnější. Proto většinou nechybí na žádném pořádném večírku. Disponují však malou nádobkou na vodu, a tudíž neposkytují zrovna dokonalý požitek z inhalace dýmu.

Střední verze jsou už o něco dražší, větší, a tím pádem nabízejí i lepší chuťové vjemy. Vzhledem k jich větším rozměrům se však na večírky příliš často nenosí.

Ty největší druhy jsou ve všech ohledech špičkové. Kouřit z nich je zážitek a dívat se na ně rovněž. Proto často fungují i jako dekorace v obchodech nebo v domácnostech.

Prodej vodních dýmek už probíhá leckde, takže není problém si nějaký ten kousek pořídit. Je ovšem dobré nakupovat ve specializovaných obchodech, a ne někde na tržnici. Třeba už jen kvůli záruce.

Sdílet článek