OldPorter

Víno portského typu – dárek, který nikdy nezklame

Víno patří k těm nejobvyklejším dárkům. Mnohdy nás dokáže zachránit doslova na poslední chvíli a zabránit nepříjemnosti. Pokud o sobě víte, že zcela pravidelně zapomínáte na svátky, narozeniny nebo další podobné akce, pak mějte doma v záloze vždy připravenou láhev vína. Rozhodně vypadá lépe, když na oslavu přinesete láhev vína, než kdybyste přišli s prázdnou. Vínem nikdy nic nemůžete zkazit, a to i bez ohledu na to, že si třeba nejste zcela jisti, jaký druh vína dotyčný preferuje.

Bílé, nebo červené?

Jestliže chcete vsadit na jistotu, pak svůj výběr zaměřte na bílá vína. Zatímco k červenému vínu je potřeba se takzvaně propít, bílé víno si dá většina. Zatímco ženy většinou ocení spíše vína sladší, pro muže se nemusíte vybírat ani z kategorie vín suchých, v případě vín červených se zaměřte na vína plné, výrazné chuti. Specialitou mezi víny, která je vhodná naprosto pro každého je pak víno OldPorter. Stejně jako běžná vína, i víno portského typu si můžete vybrat ve variantě bílé, růžové nebo nejtradičnější červené. Víno portského typu můžete bez obav darovat prakticky komukoliv. Kromě přímé spotřeby jej oceníte také při vaření. Nezbytnou součástí je například při přípravě domácích paštik.

Víno nejen pro dámy

Víno portského typu je oblíbené zejména díky své výrazné sladké chuti, ve které jsou patrné tóny lesního červeného ovoce. Dejte si však pozor při jeho konzumaci na množství, které vypijete. Právě díky sladké chuti je tento typ vína velmi zrádný. Málokdo si totiž uvědomí, že se jedná o víno dolihované a má tak výrazně vyšší obsah alkoholu než běžná vína. Pokud budete chtít koupit dobré víno portského typu, pak se podívejte na stránky www.oldporter.cz, kde si můžete vybrat ze všech výše uvedených druhů vína. Stačí jen víno hezky zabalit a máte dárek, kterým uděláte jistě radost.

Sdílet článek