Autobaterie dle typu aut

Vaše auto se neobejde bez správné autobaterie

Každý by si přál koupit nové auto, aby se posléze už nikdy o nic nestaral, jen ho využíval ke své spokojenosti. Bohužel se vše opotřebovává používáním, a tak nezbývá než zajistit pravidelnou údržbu a v případě nutnosti obstarat nové součástky a díly.

Originální autobaterie se vyplatí

Ano, člověk se snaží ušetřit, proto často zvolí výrobky, které jsou pouhými napodobeninami původních. Mohou fungovat skvěle, ale klidně se i lišit v důležitých funkcích. Pokud se týká autobaterií, nejlépe uděláte, když se vrhnete na originální produkty. V opačném případě se vystavujete riziku, že se během používání objeví nějaké problémy. Autobaterka dle auta se dnes dá bez jednoduše objednat na internetových stránkách, kde vás jistě potěší doručení úplně bez poplatků. Doporučuje se koupit modely navržené přímo výrobci nebo prodejci. Neumíte si vybrat? Stačí se podívat do uživatelské příručky vozidla, kde se vyskytují všechny informace a parametry autobaterie. V případě, že nevlastníte již žádnou dokumentaci, okoukněte webové stránky výrobců či jiné zdroje.

Typy používaných autobaterií

Akumulátory se dají také zvolit na základě charakteristiky právě používaného, ale jistě se zaobírejte také překontrolováním vyhovujícího druhu. Autobaterie dle typu aut se též rozděluje podle výrobní technologie, obecně pak na standardní údržbové, bezúdržbové a trakční. Konkrétně jde o druhy olověné, s příměsí kalcia, GEL, EFB a AGM. Olověné se sice řadí mezi nejlevnější, ale tento způsob ustupuje a nahrazuje se novějšími možnostmi. Starší auta je však uvítají.

 Chystáte se ještě něco přikoupit? Široká nabídka v online obchodech vám pochopitelně ušetří čas potřebný na shánění jednotlivých položek. Na Nekvinda – Zemědělská technika a.s. si v klidu prohlédnete, co mají, a možná spatříte i novinku, která vám dosud zůstala utajena. Vše je skladem a k odeslání do 24 hodin.

Sdílet článek