ubytování Krkonoše

Užijte si zimní dovolenou na severu republiky

Jizerské hory jsou nejsevernějším pohořím České republiky, rozkládají se však nejen na našem území, ale podstatná část je také v Polsku. Pokud byste pátrali po původu názvu tohoto pohoří, pak vězte, že na tomto území se nachází i stejnojmenná řeka Jizera, která pramení na svahu nejvyšší hory v české části – Smrku. Nejvyšší vrchol celých Jizerských hor však leží právě u našich severních sousedů. Jizerské hory jsou rájem pro pěší turisty i cyklisty.

V zimním období pak ožívají při pravidelných běžkařských závodech – Jizerská padesátka. Jizerské hory jsou proto ideálním místem pro strávení rodinné dovolené. Každý si zde najde své, není proto nutné, aby ti, co neradi lyžují, museli trávit celé dny na svahu nebo naopak ti, kteří neobdivují kulturní památky, museli chodit celý den po městech. Muzea a galerie zde navazují na sklářskou tradici, příjemné sportovní uvolnění nabízí některé z mnoha sportovních center v Liberci.

Bohatá je zde i nabídka na levné ubytování Jizerské hory, o níž si můžete udělat představu například na těchto stránkách ubytovani.kamsi.cz/jizerske-hory/.  Není to tak dávno, co byly Jizerské hory považovány za západní výběžek Krkonoš. Dnes už jsou tato pohoří obě zcela samostatná a lákají si své vlastní turisty. Stejně jako Jizerské hory i Krkonoše jsou turistickým rájem, z čehož těží zejména místní podnikatelé a provozovatelé ubytovacích a stravovacích zařízení.

Najdete zde ubytování všech typů a v různých rovinách komfortu. Ubytování Krkonoše je vhodné pro rodiny s dětmi i pro přátelská setkání. Nutně nemusíte navštěvovat ta největší lyžařská střediska, která jsou v zimních měsících přeplněna lyžařskými nadšenci. Velmi zajímavý je například lyžařský areál v blízkosti Malé Úpy, který je vhodný i pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Nechybí zde ani běžecké tratě v celkové délce až 10 kilometrů.

Sdílet článek