1314166_13968894

Tony Denny, majitel autobazaru AAA Auto

Anthony James Danny se narodil v Austrálii, kam jeho otec z České republiky v roce 1948 emigroval. Ale mezi přáteli a zaměstnanci mu nikdo neřekne jinak než Tony Denny. Své příjmení získal po nevlastním otci, Australanovi. Česká republika ho ale silně přitahovala, a tak ji hned několikrát navštívil. Již při druhé návštěvě, v roce 1992, se rozhodl založit společnost zaměřenou na výkup vozidel ze zámoří. Chtěl dát společnosti jméno Auta Praha, ale tato značka již byla zaregistrována, tak se rozhodl pro název AAA Auto.

Výkup vozidel ze zámoří byl časově náročný a přepis jednoho vozidla trval i půl roku. Zákazníci tak po čase ztratili zájem. Tony Denny se tedy rozhodl pro výkup vozidel v tuzemsku. Obchod se mu začal rozjíždět a dnes stojí za největším autobazarem v České republice.

Tony Denny je vnuk proslulého českého lékaře, mikrobiologa a virologa prof. MUDr. Vladimíra Kubelky. Ale Tony Denny nechtěl studovat medicínu, lákaly ho spíše obchody. Jak sám říká, pro něho je medicína právě práce a obchodování.

Tony Denny má své autobazary neustále pod dohledem. Pracovnu má vybavenou monitory, jimiž sleduje aktuální dění v autobazarech. Na svých zaměstnancích si cení poctivosti a také profesionálního přístupu. Díky Tonymu je dnes AAA Auto jeden z nejlepších autobazarů ve střední Evropě.

Sdílet článek