sportsman running on the beach in TelAviv

Tip pro vaši kondici

S nastávajícím zimním obdobím se rychleji rozbuší srdce každého pravověrného sportovce. Zima nabízí zdatným mužům mnoho příležitostí k utužení kondice. Vydáváme se vstříc nepohodě zimního počasí, sněhovým závějím i ledovkám za jediným účelem – pořádně si užít sport a protáhnout své svaly. Pro ty, kteří se nebojí nastavit svoji tvář ledovému větru a riskovat, že jim promrznou i ty nejmenší prsty u nohou, jsou zde samozřejmě sporty klasické až extrémní, méně odvážní jedinci mohou využít zimních měsíců k pravidelným návštěvám posiloven či se věnovat sálovým sportům.
Až se jaro zeptá, co jsme dělali v zimě, bude mít naše vytrénované tělo pohotovou odpověď.
Obzvlášť zimní sport v namáhavých podmínkách jak terénních, tak i klimatických, s sebou ovšem nese i určitá rizika. Ten, kdo se rozhodne strávit zimu aktivně, by měl také již preventivně pečovat o své zdraví. Samozřejmostí je u sportovce zdravý životní styl a pokud možno co nejméně hříchů proti správné výživě. Na trhu však můžete zakoupit i různé vitamínové přípravky, často v kombinaci s minerály. Čím dál tím více se také mluví o enzymech. Málokdo si však pod tím umí představit něco konkrétního. Enzymy jsou přítomny v našem těle a jsou přirozenou součástí chemických reakcí, které se v něm dějí. Můžeme je krátce označit jako bílkoviny regulující biochemické procesy v našem těle. Pravidelným užíváním enzymatických potravinových doplňků dochází k podpoření imunity, což se před zimou opravdu hodí. Sport s sebou může přinést i svalovou únavu či nějaký nepříjemný úraz. Právě enzymy příznivě ovlivňují absorpci otoků, urychlují hojení a velmi dobře uklidňují také bolest.
Odborníci preferují zejména enzymy rostlinného původu, které jsou velmi vhodné i pro alergiky.
Pravidelné užívání přípravků obsahující enzymy tak může významně přispět k vaší aktivně prožité zimě v zajetí zimních sportů.

Sdílet článek