Browse Tag

zdravá výživa

Jak zhubnout a pravidelně zdravě se stravovat

Kancelářský způsob života, ač to nemusí být na první pohled zřejmé, představuje pro lidský organismus celou řadu ohrožení. Ať už na úrovni mezilidské, pracujeme-li s lidmi, s nimiž si nerozumíme, nebo hygienické. V centru našeho zájmu stojí, ale správná životospráva, zdravá výživa a zdravá strava. Správná životospráva a zdravá výživa je především o pravidelném stravování a také jisté dávce pohybu. Tomu může v některých případech administrativní práce, jednou monotónní, jindy zase časově náročná a ve stresu, klást překážky. V centru zdraví Amb point vám připraví dietní jídelníček upravený zcela individuálně podle vašich potřeb a výsledků diagnostiky.

Odborníci s centra zdraví Amb point poradí jak zhubnout

Jak zhubnout a pravidelně zdravě se stravovat vám nejenom poradí odborníci v centru zdraví Amb point, ale také diagnostikují na tělesném analyzátoru, váš celkový přehled o stavu a vnímání těla, množství tuků, svalů. Zdravá výživa by měla vypadat takto, kdy se ráno vydatně nasnídáme. V ranních a dopoledních hodininách je lidský organismus nejlépe z celého dne připraven na příjem energie a umí ji také nejlépe využít. Vyvážená snídaně by měla obsahovat sacharidy, bílkoviny a v ideálním případě kousek zeleniny nebo ovoce.

Nejdůležitějším faktorem jak zhubnout

Zdravá výživa a jak zhubnout, kdy nejdůležitější faktor je také pitný režim, tj, alespoň 2 litry tekutin za den. Zhruba po dvou hodinách si dopřejte dopolední svačinku a po dalších dvou až třech hodinách se naobědvejte, samozřejmě pokud nemáte tuto možnost v závodní jídelně či v okolí pracoviště, připravte si oběd doma. V odpoledních hodinách, zhruba hodinu před odchodem ze zaměstnání, se ještě jednou najezte, tímto způsobem významně napomůžete udržovat organismus v kondici, díky čemuž budete lépe zvládat i stresové situace.

Další možností, jak zhubnout a přitom se pravidelně stravovat může být veganské stravování. Obecně, lidé, kteří se rozhodli pro veganský život jsou hubenější. Je to způsobené díky tomu, že veganské strava má výrazně nižší kalorie, to znamená jedno – vegani mají nižší BMI  a nižší procento tuku.

Nutno si ale uvědomit, že se jedná naprosto o svobodné rozhodnutí, které si musí zvolit každý sám a individuálně.

A co vy? Pro co jste se rozhodli?