fototapety

Tapety hýbou českými domácnostmi

Zvažujete, čím vylepšit stávající interiérové prostory a jak udělat z obyčejného pokoje výjimečnou místnost? Zkuste se zaměřit na tapetování. Dříve oblíbená aktivita patřila svého času do starého železa, v moderním pojetí se ale vrátila a trhá rekordy oblíbenosti u českých domácností. Velmi oblíbené jsou zejména samolepicí tapety, protože jejich instalace je doopravdy jednoduchá, najdou se ale i jiné formy tapet, které jsou maximálně žádané.

Co vás čeká před samotným tapetováním?

Než se instaluje tapeta na zeď, vyžaduje tato plocha úpravu. Tapety nelepte na znečištěné místo a stejně tak se vyhněte aplikaci na strukturovanou omítku, jež by mohla mít za následek sníženou kvalitu účinnosti lepidla. Proto jsou mnohdy vyhledávané vliesové tapety, protože jsou vysoce kvalitní, rozměrově stabilní a zároveň snadno omyvatelné, takže najdou uplatnění na namáhaných místech vašeho domova, popřípadě v dětském pokoji, kde se často děti nechají unést radostí z malování. Rozhodnete-li se pro tento typ tapet, nemusíte lepidlo aplikovat na samotnou tapetu, ale stačí pouze na zvolenou zeď. Stejně tak díky rozměrové stabilitě můžete vícekrát zkusit dokonale nalepit jednotlivé pruhy tapety. A když vás přestane motiv či barevný design tapety bavit, jednoduše ji odstraníte bez jakýchkoliv škod na zdi či omítce.

Moderní tapety s foto potiskem

Díky prakticky neomezeným možnostem v motivech, barevných zpracováních a rozměrech si oblíbíte i fototapety. V pestré nabídce najdete rovněž speciální samolepicí fototapety vhodné na kuchyňskou linku, lednici či podlahu. Jedná se o dekorativní pásy slibující jednoduchou manipulaci i instalaci ve velmi moderních a originálních barvách. Díky tomu i starší lednička, zapomenutý vzor podlahy či oprýskaná kuchyňská linka získají nový, svěží nádech a tím i prvek luxusu ve vašem domově.

Sdílet článek