Strašák mužů – erektilní dysfunkce

Erekce je slovo, jehož význam zná snad každý malý klučina, který zjistil, že na rozdíl od holčiček má penis. A k penisu patří právě erekce.

 

Za problémy s erekcí může také psychika

Erekce je stav, během kterého dochází k naplnění penisu krví. Děje se tak díky topořivým tělesům, která jsou tvořena houbovitou erektilní tkání. Při jejich naplnění se penis vzpřimuje a prodlužuje. Občas se však může stát, že má muž problém dosáhnout erekce. Dříve byly poruchy erekce považovány čistě za psychický problém. Muži si často mysleli, že šlo čistě o jejich osobní selhání. Ve většině případů (80%) však za poruchu erekce může postižení cév a nervů. Těch zbylých 20% je přisuzováno stresu (pracovní stres a snaha vyhovět sílícím tlakům na pracovní výkon, strach, že dojde k opakovanému selhání, tlak ze strany partnerky na sexuální výkon apod.).

 

Zlepšení erekce

Erekce je složitý proces, který zahrnuje změny ve svalech, nervech a krevních cévách penisu. Na počátku erekce stojí sexuální stimulace. Pokud se však v mysli zjeví onen psychický strašák, je dosažení erekce téměř nemožné. Mnoho mužů pak chodí k sexuologovi, který jim pomáhá tento problém odstranit. Přitom si stačí koupit nějaké podpůrné prostředky na podporu erekce a máte vyhráno. Většina mužů se totiž obává právě opakovaného selhání. Tyto podpůrné prostředky sloužící ke zlepšení erekce se samozřejmě využívají zejména u lidí, u nichž dochází k nedostatečnému prokrvování penisu – to je nejčastěji způsobeno postižením cév a nervů. Vliv na schopnost dosahovat erekce může mít také cukrovka, nadměrné kouření cigaret anebo jiná další onemocnění. Ke zlepšení erekce existuje na trhu spousta výrobků. Jedním z nich je Erectan. Můžete si jej koupit v každé lékárně a není na lékařský předpis.

Sdílet článek