Samostmívací kukly

Stojí samostmívací kukly za to?

Také pořád hledáte tu dokonalou svářečskou kuklu? Dobré kukly nejsou jen ochranou, představují něco významnějšího. Jestliže svařujete s dobrou helmou, nepřekáží vám, stane se vaší součástí.

Samostmívací kukly nemají klasický průzor, nýbrž průzor řízený elektronikou, který dokáže změnit svou optickou propustnost. Jakmile zapálíte oblouk, elektronika ihned reaguje na vyšší osvětlení a průzor se ztmaví.

Proč si samostmívací kuklu zamilujete?

Protože usnadňuje život. Stejně jako invertorová svářečka usnadňuje zapálení oblouku, snižuje šanci na přilepení obalené elektrody k materiálu apod., samostmívací kukla je pokročilou variantou té obyčejné. Umožňuje vám pracovat bez přerušení, nemusíte neustále sundávat helmu pokaždé, když přestanete svařovat.

Možná vám běží hlavou, jestli se vážně vyplatí připlácet za něco, co vám ušetří tři sekundy času. Ano, vyplatí. Kuklu během svařování nasazujete a sundáváte několikrát. Tu samostmívací nemusíte. Během 1/20 000 sekundy se totiž přizpůsobí aktuálnímu světlu. Očima mrknete jednou za 400 milisekund, to znamená, že samostmívací kukla je 8000krát rychlejší než mrknutí oka.

Samostmívací kukly nejsou cenově nedostupné

Už nejde o tak novou technologii, jsou poměrně rozšířené, což je další důvod, proč byste si tu svou měli dopřát i vy. Ty nejlevnější seženete pod tisícovku. Například v e-shopu Pantermax zakoupíte samostmívací kuklu PANTER, jež disponuje i solárním článkem (+ výměnnou lithiovou baterií). Nyní ji pořídíte za výhodnou cenu 849 Kč. V nabídce jsou i dražší kukly, stačí si vybrat.

Nikdy neváhejte investovat do bezpečí

Sebevědomých chlapáků už v nemocnicích viděli tolik… Nepodceňujte ochranu. Při svařování manipulujete s elektrickým proudem a UV záření, nejde o hračky. I tohle je důvod, proč se doopravdy vyplatí investovat do samostmívací kukly.

Sdílet článek