outdoor batohy

Sháníte sportovní batoh? Poradíme, jak vybrat ten nejlepší!

Pokud rádi jezdíte na kole nebo chodíte na túry do přírody, kvalitní a chytře vymyšlený batoh ve vašem vybavení nesmí chybět. Přinášíme vám rady, na co se při jeho koupi zaměřit a kde nakoupit takový, který vás nikdy nezklame!

Praktické vychytávky, které by měl mít pořádný sportovní batoh

Ať už máte v plánu koupit si menší batoh na kolo o objemu cca 10 litrů, nebo velký na několikadenní túry, měl by být rozhodně praktický, lehký a bez zbytečných doplňků, které mají jen designovou funkci. To, co je nejvíc potřeba, je kvalitní materiál, ze kterého je vyroben, a alespoň jedna zaručeně voděodolná kapsa, třeba na váš mobil nebo doklady. Jedna kapsa by měla být vnější a snadno a rychle přístupná. I uvnitř batohu by měly být přihrádky (a minimálně jedna na zip), které zaručí přehlednost vašich uložených věcí.

Batoh by měl být lehký, protože nikdo na zádech nechce tahat zbytečně těžké věci. Ideální váha malého batohu je do 400 gramů. Cyklisté rozhodně ocení, pokud je na něj možné připnout helmu.

Předpokládá se, že větší batohy využijí ti, kteří se vydávají na dlouhé několikadenní procházky. K takovému batohu by mělo být možné připevnit nejen helmu, ale i vak na pití, spacák nebo cepíny. Pro ty, kteří se adrenalinovým sportům věnují často, doporučujeme se zaměřit na batoh s páteřákem.

Obraťte se na ty, co outdooru rozumí

Outdoor batohy se dají koupit v prodejnách se sportovním zbožím, ale my pro vás máme lepší tip. V běžných obchodech můžete koupit sice pěkné, ale ne třeba tolik kvalitní vybavení, jaké si představujete. Pokud však budete důvěřovat těm, kteří umí v „outdooru chodit“, bezpochyby dostanete nejen cenné rady, ale především špičkový produkt. Obraťte se na samotné tvůrce Singletracků v České republice. Jak? Prostřednictvím jejich bajkshopu!

Sdílet článek