kalibry

S kvalitními kalibry snížíte při výrobě počet zmetků. Kde se dají využít?

Pokud vlastníte firmu, která se zabývá výrobou kovových součástek pro průmysl, případně vytváří obdobné komponenty, určitě potřebujete, aby byla jejich produkce co nejefektivnější. Často se stává, že se podniky potýkají s příliš velkým množstvím zmetků. Proto je dobré používat kvalitní válečkové, potažmo závitové kalibry a kroužky.

Hlavní důvody pro použití kalibrů

Moderní kalibry mají tvořit nedílnou součást výrobního procesu zejména v průmyslových podnicích. Slouží k měření přesnosti a zjišťování případných odchylek. S jejich pomocí se dají detekovat i naprosto minimální rozdíly, a to až v řádech tisícin milimetru, což je samozřejmě odchylka, kterou lidé pouhým okem nemohou vidět. Přesnost a jakost jsou základem pro vytváření precizních dílů a součástek, pomocí kalibrů se výrazně sníží produkce zmetkových dílů, jež byste museli vyhodit. S kalibry tak šetříte výrobní náklady a zvyšujete provozní zisky.

Kalibry pro průmyslové podniky

Asi nejčastějšími druhy jsou závitové kalibry a kroužky. Odhalují odchylky u závitů. Stačí, když jsou zvolené vhodné modely. Může se jednat kupříkladu o kalibry M42×1.5, což jsou kontrolní kalibry s vysokou rozlišovací schopností. Pakliže zvolíte právě m42×1,5, poměrně lehce objevíte vadné závity, které by v praxi mohly způsobit havárie na potrubí a v dalších místech, kde by došlo k jejich použití.

Špičkové kalibry se vyrábějí ze speciální kalibrační oceli, tudíž mají ideální vlastnosti, a to i z hlediska trvanlivosti.

Prodejce kalibrů všech parametrů

Jde o velmi specifické potřeby pro průmysl, takže se dají pořídit pouze u několika prodejců a dodavatelů. V tuzemsku přináší bohatou nabídku kalibračních zařízení společnost Michovský – TOOLS s.r.o., jejíž zboží najdete na webu kalibry.cz. Dodává kompletní sortiment kalibrů včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších.

Sdílet článek