DRFG Medical

Rudolf Matějka uplatňuje zkušenosti v Rusňákově DRFG Medical

V devadesátých letech založil firmu, která vytvářela software pro lékárny Mediox. V roce 2003 ji prodal německému lékárenskému koncernu PHOENIX, ve kterém působil až do roku 2013. Poté se seznámil s Davidem Rusňákem a jeho cesta vedla do DRFG, kde zúročuje své bohaté zkušenosti. Sám tvrdí, že v Davidovi Rusňákovi našel autoritu, inspiraci a zároveň partnera, který ho naučil další nové věci.

Síť lékáren DRFG Medical má ambiciózní plány. V současnosti vlastní 15 lékáren po celé České republice, ale počet chce zvýšit na 25. Cílem je nabízet kvalitní služby všude. Důležitým krokem je najít vhodnou lékárnu a domluvit se na rychlém odkupu.

Na jaké lékárny DRFG cílí?

DRFG se při odkupu orientuje na lékárny se samoobslužným prodejem.

Zajímavé pro ně jsou:

  • Lékárny v kvalitní lokalitě
  • Prostory s velkou prodejní plochou
  • Lokalita, jako například nemocnice, nebo i nákupní centra
  • Regionální význam, lékárna v menší obci může být také skvělou příležitostí

Výhody lékáren Na zdraví

Velkou výhodou lékáren Na zdraví je fakt, že se jedná o širokou síť, která je schopna držet skladem větší množství léků. Oproti malým lékárnám je to nesporné plus, jelikož menší lékárníci raději naskladňují léky několikrát týdně z toho důvodu, aby mohli pružně reagovat na ceny.

Mezi další výhody patří jednoznačně konzultační služby. Na základě recenzí je vidět, že lidé mají o konzultace zájem, ale ostatní lékárny tuto poptávku ignorují. Ve všech lékárnách Na zdraví se vybudovaly prostory, kde je možné poskytovat, prostřednictvím nutričních poradkyň, konzultační služby a provádět další zajímavé diskuze.

Konzultace v oblasti redukce hmotnosti

DRFG Medical se chce věnovat především konzultacím v oblasti redukce hmotnosti. Hlavním důvodem je vysoký počet obézních obyvatel České republiky. Dle údajů každý pátý obyvatel České republiky trpí obezitou.

Investiční skupina Davida Rusňáka se spojila s MUDR. Martinem Matoulkem, který spolupracuje s nutričními poradkyněmi a pomáhá organizovat konzultace. Ty nejsou komerční a nenabízí se během nich žádné léky. Jediným cílem je informovat veřejnost a zvyšovat prevenci.

DRFG se nevěnuje pouze lékárnám, ale také například spravuje nemovitostní dluhopisy, kde má největší podíl aktiv. V nemovitostním fondu vlastní také polikliniku ve Vyškově, což přináší další zajímavé příležitosti.

Sdílet článek