Proč nesmrkat při rýmě

Jistě to každý zažil, když jsme měli rýmu a skoro nic nás nebavilo. Rýma obvykle trvá sedm dní nebo týden. Díky správně užívaným lékům vám však může být lépe a i více se vám může ulevit při této nemoci. Rýma může být buď virového původu třeba při chřipce nebo součástí nachlazení.

Příznaky

Hlavními příznaky, které se vyskytují při rýmě jsou – ucpaný nos kdy je noc ucpaný třeba i úplně, výtok z nosu nebo dokonce i pálení uvnitř nosních dutin či tzv. zadní rýma, kdy máte pocit zatékání výtoku dozadu do hltanu. Může se objevit i bolest hlavy a pálení uvnitř nosních dutin, kýchání bolesti ve tváři a další.

Spěte

Pokud máte jenom rýmu, nemusíte navštěvovat lékaře. Z jakého důvodu? Čekárna u doktora je v době vysokého výskytu virových onemocnění plná dalších infekcí. Lidé proti virům nejsou příliš odolní a mohlo by se tak stát, že by se k rýmě přidalo další virové onemocnění, díky kterým by mohl nastat další komplikace. Spíše se natáhněte na vaše matrace a odpočívejte a co nejvíce spěte. Používejte také raději papírové kapesníčky, které jsou hygieničtější. Rýma se totiž šíří při kýchání kapénkovou cestou. Zajděte si také do kuchyně a uvařte si dobrý čaj z citronem a jezte vitamíny. Také příliš nesmrkejte, protože při rýmě nos není ucpaný hleny, ale sliznice nosu jsou oteklé. Kápněte si proto kapky, které dokáží otok zmírnit.

Sdílet článek