poznávací zájezd na kubu

Poznejte zblízka Kubu

Znáte největší karibský ostrov pouze díky kubánskému rumu? Změňte to! Podívejte se na místa, která ve vám snadno vryjí hluboko do srdce. Nemusíte pouze obdivovat proslulé pláže Santa María, Cayo Coco nebo Cayo Largo, zkuste také řadu historických památek.

Havana je městem plným kontrastů

Zájezdy na Kubu poznávací se nejčastěji uskutečňují v období od prosince do března, kdy se návštěvníci vyhnou hurikánům a vydatným dešťům. Příjemné teplo však očekávejte během celého roku. Nejvyšší teploty se objevují během července a srpna. Stará Havana tvoří centrum města, kde stojí mnoho památek z koloniálního období. Za zmínku stojí nejstarší náměstí Plaza de Armas, ale i hezky vypadající Plaza Vieja. Už z dálky vás upoutá stavba pevnosti Castillo de la Real Fuerza. Původně sloužila jako obrana před piráty, ale neměla dobrou strategickou polohu. V kamenné pevnosti sídlí Národní muzeum kubánské keramiky, námořní muzeum a od roku 1977 slouží pro účely výstavní galerie kubánského a světového moderního umění. Mezi nejatraktivnější náměstí patří Plaza de la Catedral. Dominantu tvoří katedrála Neposkvrněného početí Panny Marie. Najdete tu zajímavé městské domy z 18. století, restaurace, muzeum koloniálního umění, palác hraběte Lombilla a sochu tanečnice flamenga.

Zábava ve Varaderu

Poznávací zájezd na Kubu vás zavede i do severní části, kde leží známé Varadero. Dnes by sotva někdo věřil tomu, že v dřívější době bylo největší turistické centrum pouhou malou vesničkou zaměřenou na výrobu soli. Nejkrásnější a nejdelší pláž měří okolo dvaceti kilometrů. Užijete si bělostný písek, čisté moře a spoustu atrakcí. Kromě pláží můžete nedaleko prozkoumat delfinárium, park Josone, skalní jeskyni Cueva de Ambrosio, anebo dům se zaměřením na rum a jiné lihoviny. Nevynechte ani potápění pro začátečníky a pokročilé.

Sdílet článek