Cena pojištění

Pojištění pilotů: Jistota pro každého, kdo létá s cizím strojem

Někdo sbírá známky, někdo se ve svém volném čase věnuje létání. Pokud patříte do druhé skupiny a nedávno jste absolvovali výcvik, možná teď přemýšlíte nad tím, co by se stalo, kdybyste způsobili škodu na zapůjčeném letadle. Logicky byste vše museli zaplatit a s ohledem na cenu náhradních dílů a hodinovou taxu kvalifikovaných opravářů by rozhodně nešlo o malou částku. Chcete-li mít jistotu, že desítky až stovky tisíc korun potřebné na opravu nepůjdou z vaší kapsy, uzavřete si pojištění pro piloty. V tomto článku najdete vše, co byste o produktu měli vědět.

Co je pojištění pro piloty?

Pojištění odpovědnosti pilotů je dobrou volbou pro každého, kdo létá se zapůjčeným strojem. Je určeno pro piloty, instruktory i žáky a slouží ke krytí škod způsobených na letounu. Pro upřesnění – nekryje škody, které pojištěnec způsobí provozováním zapůjčeného letounu na majetku či zdraví osob.

Pojištění odpovědnosti pilotů

Kde se můžete pojistit?

Pojištění pro piloty online najdete v nabídce vybraných pojišťoven. K nejlépe hodnoceným produktům patří pojištění od ERGO pojišťovny, která láká na atraktivní parametry – volitelný rozsah pojistného krytí od 50 do 600 tis. Kč a nízkou spoluúčast ve výši 10 %. Cena pojištění je nízká a pojištěnec získá ochranu v rámci celé EU. Podmínkou je pouze registrace letounu v některé ze zemí Mezinárodní organizace pro civilní letectví.

Pojištění se týká škod způsobených na letounu, rotorovém letadla, kluzáku, ultralehkém letounu, ultralehkém vrtulníku a ultralehkém motorovém vírníku.

Pojištění pro piloty online

Smlouvu lze uzavřít na dobu určitou (3, 6, nebo 9 měsíců) i neurčitou s možností automatického prodlužování. Uhradíte-li pojistné kartou, začne platit ihned – za předpokladu letu z letiště s řízeným provozem v jeho provozní době.

Sdílet článek