Pneumatiky a zákon

Každý majitel motorového vozidla je povinen mít od 1. listopadu do 31. března následujícího roku zimní pneumatiky. Zimní sezóna se už blíží, a tak je nejvyšší čas ohlížet se po nových pneumatikách, se kterými budete jezdit celou zimu bezpečně. V dnešním článku se podíváme, jak dopadly testy zimních pneumatik pro sezónu 2013/2014.

 

V testech se objevilo celkem 32 sad zimních pneu, které musely procházet náročnými podmínkami v horách. Výsledek testu ukázal, které zimní pneu dokážou pokořit extrémní zimní podmínky a které naopak skončily velmi špatně. Testovány byly zimní pneumatiky s rozměry 185/60 R15 a 225/45 R17. Třetina z testovaných pneumatik získala dobré hodnocení, a tak je z čeho vybírat.

Nejúspěšnější byly pneumatiky menších rozměrů. S dobrým hodnocením bylo celkem sedm sad zimních pneumatik menších rozměrů. V obou kategoriích první místo zaujaly zimní pneumatiky značky Continental. A pneumatiky Michelin se zase mohly pyšnit tím, že mají největší kilometrový nájezd.

Stejně jako budete vybírat tlumič, alternátor či jiný náhradní díl na své vozidlo v co nejvyšší kvalitě, budete vybírat i zimní pneumatiky. Měli byste se zaměřit na zimní pneu s velmi dobrým hodnocením v těchto testech. Než si tedy koupíte nové zimní pneu, zhlédněte výsledky testů pro zimní sezónu 2013/2014. Většinou bývají testy prováděny na automobily Škoda Octavia, Citroen a Škoda Fabia a jim podobná vozidla. Rozhodně neprohloubíte.

Tento test provedly kluby ACE a GTU. První příčku v žebříčku hodnocení se umístily pneumatiky Continental ContiWinter Contact TS 850, což jsou zimní pneumatiky menších rozměrů. V této kategorii následovaly pneumatiky Dunlop SP Winter Response 2 a na třetím místě se umístily pneumatiky Michelin Alpin A4.

Navíc, budete-li chtít využít výkup aut, měli byste nejprve investovat do kvalitních pneumatik, které mohou zvýšit hodnotu vašeho automobilu. Myslete nejen na svou bezpečnost na silnicích, ale zároveň myslete do budoucnosti.

Sdílet článek