Pánové, proč byste se měli učit anglicky?

Běží vám v hlavě otázky, proč byste se měli učit anglicky, když se Britové neučí česky? Myslíte si, že vám postačí online překladač, se kterým uděláte zázraky? Asociace certifikovaných jazykových škol sdružuje řadu jazykových škol, které tvrdí opak. Znalost anglického jazyka je dnes vyžadována mnoha zaměstnavateli a navíc angličtinu uplatníte v osobním životě při cestování. Ale to nejsou jen dva důvody, proč se učit anglicky. Existuje hned několik důvodů, na které se v dnešním článku podíváme.

Na světě existuje více než šest tisíc jazyků, mezi nimiž je také čeština – nádherný jazyk s bohatou slovní zásobou. Na světě žije zhruba sedm miliard lidí, přičemž česky mluvících je pouze jedenáct milionů. A to je jeden z hlavních důvodů, proč byste se měli učit i jeden světový cizí jazyk – angličtinu.

Angličtina – nejrozšířenější jazyk na světě

Jakmile se naučíte anglicky, pak se dorozumíte po celém světě. Každá literatura uvádí jiné údaje o tom, kolik lidí mluví anglicky. Nejčastěji se můžete setkat s tím, že je angličtina představována jako třetí největší jazyk dle počtu mluvících. Angličtina je v tomto žebříčku hned za čínštinou a španělštinou. Ale výuka angličtiny Ostrava klade na tento jazyk velký důraz, protože se jedná o velmi rozšířený mateřský jazyk.

Filmy a seriály v angličtině

Budete-li umět anglicky, můžete sledovat filmy a seriály v původním znění. Nemusíte si hledat titulky, ani hledat film v českém jazyce. Díky angličtině budete textům písniček, filmům a seriálům rozumět.

Angličtina je i na internetu

Internet je dnes využíván k vyhledávání různých informací. Ne vždy jsou na českých webech informace, které zrovna potřebujete, a tak brouzdáte i po cizích stránkách. Jestliže budete umět anglicky, nabízí se vám miliony anglických stránek, které vám poskytnou informace, jež potřebujete.

Jestliže se chcete učit anglicky, ale už nechodíte na školu, nezoufejte, protože jazyková škola Ostrava a řada dalších jazykových škol nabízí odpolední kurzy angličtiny.

Sdílet článek