Investice do zlata

Odkládání peněz na důchod

Každý hledá možnosti, jak investovat svoje úspory. Nechat peníze ležet na bezúročném účtu se rozhodně nevyplatí, protože ztrácí hodnotu. Někteří lidé vidí investici do zlata jako vhodnou formu odkládání peněz na důchod. Investice do zlata se v posledních letech stává stále populárnější. Lidé se ostatně neustále zajímají o vhodné investice a zlato si svou vysokou hodnotu drží dlouhá léta.

Hodnota zlata v posledních letech roste

Za posledních deset let roste hodnota zlata okolo osmi procent za rok, což je velice slušné. Zlato se jeví jako bezpečná investice i v době různých krizí, protože bylo tradičně využíváno jako uchovatel hodnoty. Investice do zlata je tedy jednou z nejrozumnějších věcí, které se dají udělat. Někoho by mohlo napadnout, že investice do zlata je pouze pro bohaté, ale to je mýtus.

Špičkové zlaté slitky

Zlato si můžete pořídit i po relativně malých částech. Ovšem při investice do zlata si musíte být jisti obchodníkem, kterému se dá věřit. MítVíc nabízí zájemcům špičkové zlaté slitky od Švýcarské rafinérie PAMP. Díky tomu už víte, do čeho investovat. Zlaté slitky jsou ve váze od jednoho gramu do jednoho kilogramu.

Koupit se dá cihla i jeden gram

Jeden gram zlata můžete pořídit přibližně za jeden tisíc korun. Zakoupit si samozřejmě můžete i celou cihlu. Také se dá zlato nakupovat postupně již od 1500 Kč za měsíc. Takovou cifru jistě dokáže ušetřit většina z nás a investice do zlata je perfektní možností, jak zhodnotit peníze.

Pojistka pro nečekané události

Sehnat můžete také slitky o váze jediného gramu, které se velmi jednoduše přenášejí. Zlato je velice dobrá pojistka pro všechny nepředvídané situace. Určitě je rozumné držet část financí v něčem jiném, než pouze v papírových penězích. V takovém okamžiku se skvěle hodí třeba právě zlato.

Sdílet článek