Novopečený tatínek

Narodilo se vám první miminko? Jistě jste si ho celí radostní, šťastně a hrdě odnášeli v peřince z porodnice a těšili se na to, že jste se stal čerstvým tatínkem. Najednou je však všechno vzhůru nohama a miminko přináší do vašeho života spoustu změn. Asi si uvědomujete, že nyní je čas, kdy vaši pozornost a lásku potřebuje také nový človíček. Vaše partnerka však prožívá ne příliš snadné období. Můžete ale své ženě pomoci, aby toto období spolu s vámi překonala a vy můžete překonat případné těžkosti. Jak na to? V tomto článku vám přinášíme pár rad o tom, jak můžete být co nejlepším tatínkem a pochopit svou partnerku.

Čtěte také: Výbavička pro vaše miminko. Jak? 

Začněme šestinedělím

Šestinedělí je období šesti týdnů po porodu. V tuto dobu se tělo ženy vrací do stavu před těhotenstvím. V těle ženy probíhají funkční i anatomické změny. Dochází také k hojení poporodních poranění a mění se hladina hormonů. V tomto období je žena více citlivá a zranitelná. Jak v tomto období partnerce co nejvíce ulehčit práci? Pomáhejte své ženě s péčí o dítě. Můžete se naučit miminko krmit, či přebalovat, kdy budete používat například látkové pleny nebo jednoduše miminko pochováte. Nejen, že tím uděláte radost své ženě, ale také vy sami budete mít z toho radost a budete šťastní.

Nálady partnerky

Buďte na partnerku, co nejvíce ohleduplní a všímejte si její nálady. Také se občas mohou objevit deprese. Žena by se po porodu měla co nejvíce vyhnou námaze. Například by neměla zvedat těžké předměty a podobně. Také jí potěší, když budete mít snahu jí co nejvíce pomáhat.

Čtěte také: Co neříkat těhotné ženě

Sdílet článek