Elektronické asistenty

Nová Škoda Scala nabídne také propracované asistenty. Čím vás zaujme?

Ještě před uvedením tohoto vozu zaujal především jeho design. Vycházel totiž z konceptu VISION RS, který byl motoristickými novináři a veřejností velmi kladně hodnocen. Finální Škoda Scala samozřejmě není jeho přesnou kopií, ale mnohé designové prvky převzala. Také z toho důvodu se nová škodovka stala aspirantem na vůz, který může zaujmout i méně konzervativní zákazníky, kteří dosud vozy Škoda přehlíželi. Scala ale není pouze o designu.

Vymoženosti, které si oblíbíte

Vůz z dílny mladoboleslavské automobilky samozřejmě musí oplývat také dostatečnou praktičností, což je pro každou škodovku typické. Na výběr jsou dvě karosářské varianty, tedy klasická karoserie a typ hatchback. Škoda auto Scala však zaujme už základní výbavou, ve které má prvky jako je kompletní LED osvětlení, což platí pro přední svítilny i zadní světla a mlhovky, ale také třeba elektricky nastavitelná zrcátka s vyhříváním. Mezi standardní prvky výbavy patří také klimatizace.

Škoda auto Scala

Inženýři si dali záležet na asistentech, kteří vám zpříjemní používání vozu. Kromě toho zvyšují také jeho bezpečnost. Elektronické asistenty se zkrátka staly nedílnou součástí každého moderního automobilu a v těchto stopách jde také nová škodovka. Nabídne vám mimo jiné: 

  • Tempomat
  • Asistent rozjezdu do kopce
  • Hlídání jízdního pruhu
  • Detekci chodců

Bezpečné ovládání, a hlavně zastavení vozu, je umožněno díky kotoučovým brzdám na všech čtyřech kolech, přičemž samotný vůz disponuje funkcí nouzového brždění, což jejich účinek je schopno využít naplno. Uvedené prvky výbavy jsou součástí rovněž základní varianty AMBITION, která startuje na ceně 394 900 Kč.

Osloví vás také nabízené motory

Výhodou je rozhodně výběr motorizace, kde si najde to své klidný řidič, i ten, kdo se rád sveze dynamicky. Je zde trojice benzínových variant, kde patří 1.0 TSI (70 a 85 kW) a 1.5 TSI 110 kW. Nesmí chybět ani alternativa v podobě dieselu, který zde zastupuje 1.6 TDI 85 kW. Tuto škodovku můžete mít také s pohonem na CNG.

Sdílet článek