nosiče snowboardů

Nosiče lyží a snowboardů pro každého lyžaře

V nížinách na sebe sice bílá zima nechává ještě čekat, ale hory jsou na lyžaře již připravené. Zasněžené sjezdovky a stopy lákají sportovce k tomu, aby na nich strávili svůj volný čas. Nejjednodušší přeprava na hory je prostřednictvím vlastního vozidla, které musí mít nosiče lyží a snowboardů. Těch existuje několik variant podle počtu sportovního vybavení. Pro které se rozhodnout?

Nosiče lyží

Moderní nosiče lyží mají velkou výhodu v materiálu, z něhož jsou vyrobené. K tomuto účelu se využívá lehké aluminium, jenž tolik nezatěžuje střechu vozidla. Přitom je dostatečně pevné a odolné, aby vydrželo zátěž lyží. K jejich upevnění se používá T-šrouby. Nosiče lyží jsou uzamykatelné, aby se do nich nemohli dostat žádní nenechavci, kteří by rádi využili cizí lyže pro svoji vlastní potřebu nebo je případně zpeněžili prodejem. Kvalitní lyže nejsou levnou záležitostí, proč tedy zbytečně pokoušet zloděje.

Nosiče lyží existují buď ve variantě magnetické, nebo výsuvné. V čem tkví rozdíl mezi nimi? Magnetické nosiče lyží se ke kovové střeše automobilu připevňují pomocí magnetu. Odpadá tak potřeba dokupovat příčníky. Jejich nevýhodou však je nižší kapacita.

Nosiče snowboardů

Kdo propadl zimním sportům, ten si bez pořádného lyžování neumí představit zimu. Snowboardy jsou o něco mladší než lyže a v současné době patří mezi oblíbené lyžařské vybavení převážně mladší generace. I snowboardy je však třeba na hory nějak převézt. Nosiče snowboardů jsou pro tento účel přímo ideální. Obvykle se vyrábějí ve variantě, která dovoluje převoz dvou nebo čtyř snowboardů. Stejně jako nosiče lyží i nosiče snowboardů se vyrábějí z lehkého a odolného aluminia, jsou uzamykatelné a montují se buď pomocí příčníků, nebo přímo na střechu automobilu. Stylový aerodynamický nosič se hodí pro všechny typy snowboardů.

Sdílet článek