karambit fade

Lovecký nůž karambit fade

Nože mají různé tvary a délky čepelí a dají se s nimi dělat divy – třeba vyřezávat lodičky z kůry nebo si připravit něco dobrého do žaludku. Vidíte, jak se střenka karambitu fade pomalu a jistě noří do voňavého uzeného špeku? Kousek se uříznete a vložíte do úst. Sousto chutná výborně, takže celý postup si raději ještě několikrát zopakujete, než je celý špek snědený.

Z Malajsie do celého světa

K těm méně známým typům loveckých nožů patří karambit fade, jehož původ hledejte až v daleké Malajsii a Filipínách. Býval to oblíbený kapesní nůž místních venkovanů, kteří jeho ostrou čepel využívali nejen v zemědělství. Typický zahnutý tvar nože je nepřehlédnutelný a připomíná tygří spáru.

Tak akorát do ruky

Nůž karambit fade má ergonomicky tvarovanou rukojeť, díky čemuž se pohodlně drží v ruce. Manipulace s nožem je pak docela snadná, což uvítají všichni, kdo se s oblibou věnují kempování, lovu, turistice nebo všeobecně dobrodružství. Nůž však určitě upotřebíte i v prostředí vašeho domova, protože čepel ostrá jako břitva je dokonalým pomocníkem pro toho, kdo potřebuje něco rozřezat, nakrájet, osekat apod.

V sebeobraně vám pomůže přemoci protivníka

Nůž karambit fade je perfektním prvkem sebeobrany. Speciální zakřivení čepele umožňuje současné odražení útoku, který přichází z více směrů. Zkušený uživatel využije karambit ke kontrole pohybu končetin protivníka. Nůž se tak stává velmi účinnou zbraní, která však může mít i devastující účinky na lidské tělo. Takto nějak si člověk představuje pověstného Sandokana, jak s karambitem v ruce bojuje proti svým úhlavním nepřátelům a kosí jednoho po druhém.

Karambit fade rozhodně nepatří do rukou malých ani větších dětí. Při jeho používání musí mít člověk vždy na paměti, že má v ruce opravdový nůž, jehož výjimečně ostrá čepel ho může velice lehce a rychle zranit.

Sdílet článek