máchovo jezero chatky

Kouzelná dovolená v srdci Máchova kraje

Ideálně strávenou dovolenou si představuje každý jinak. Pro někoho je rájem na zemi dlouhá písečná pláž, pro jiného zase týden strávený horách. Mnozí však ani nemusejí opustit hranice země, aby byli spokojení. A není se čemu divit. I v České republice naleznete množství krásných míst, která určitě stojí za návštěvu. Jedním z nich je i malebný Máchův kraj s oblíbeným Máchovým jezerem.

Máchův kraj láká na jezero i romantické procházky malebnou přírodou

Máchovo jezero ležící u obce Doksy láká množství turistů z celé České republiky i jejího okolí. Důvodem jsou nejen ideální podmínky pro trávení odpočinkové dovolené i provozování vodních sportů, ale také krásné okolí jako stvořené k dlouhým procházkám či projížďkám na kole. Během nich můžete navštívit oblíbené turistické cíle ležící v této oblasti, mezi něž patří legendami opředený hrad Houska či majestátní zřícenina hradu Bezděz. Okolní krajina navíc ukrývá tajemné rokle, zajímavé skalní útvary i další přírodní úkazy, nad jejichž původem zůstává rozum stát.

Chatky Máchovo jezero aneb najděte si to nejlepší ubytování

Ideálním výchozím bodem pro poznávání zmiňovaných krás je právě jezero ležící v samotném srdci Máchova kraje. Pokud je slovní spojení “Máchovo jezero – ubytování” tím, co právě hledáte, chatová osada Elite situovaná u obce Staré Splavy pro vás bude správnou volbou. Kromě atraktivní lokality se můžete těšit i na příjemně zařízené čtyřlůžkové chaty se společným sociálním zařízením. Nechybí samozřejmě ani možnost stravování či posezení u ohníčku. Pro aktivně založené hosty je k dispozici volejbalové i minigolfové hřiště. Osada je obklopena borovým lesem, kterým po pár minutách chůze dojdete přímo k jezeru.

Přesvědčte se sami, že i v naší krásné zemi lze strávit nezapomenutelnou dovolenou. Vypravte se do Máchova kraje a nechte se okouzlit romantickými i tajemnými místy, která jistě znáte z klasických děl Karla Hynka Máchy.

Sdílet článek